Amazon Prime nedir?

Amazon Prime sonunda ülkemize geldi ve sırada kendisinin avantajlarını öğrenmek var.

Son güncelleme:

Aslında senelerdir hayatımızda olan Amazon Prime, geçtiğimiz günlerde kendisini ülkemizde de göstermeye başladı. Daha önceden insanlar bu hizmeti satın alabiliyordu ama bunu yapabilmek için 8 Euro gibi bir bedel ödemeniz gerekiyordu. Şimdi ise hizmetin resmi olarak ülkemize açılması ile birlikte o fiyat, 8 Türk Lirası olarak değiştirildi. Hizmet artık resmi olarak ülkemizde yer aldığına göre kendisinden daha detaylıca bahsetmeye başlayabiliriz, değil mi? Her şeyden önce şunu söylememiz gerekiyor ki Amazon Prime, temelinde bir abonelik servisidir efendim. Yani, kendisine her ay düzenli olarak bir ödeme yapmanız gerekir. Bunun sonucunda da aşağıdaki avantajların sahibi olursunuz.

Amazon

Amazon Prime nedir ve ne gibi özellikler bulundurur?

Teslimat konusunda hızlı hareket edilir

Amazon Prime isimli bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız, her ay 8 Türk Lirası gibi bir abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu ücreti ödediğiniz taktirde ise birbirinden farklı özelliklere kapılar açılıyor. Bahsi geçen özelliklerden ve avantajlardan ilki ise ertesi gün teslimat olarak geçiyor. Evet, bu hizmete abone olduğunuz zaman Amazon üzerinden yaptığınız satın alımlar, hızlı ve ücretsiz bir şekilde kargoya veriliyor. Hızlı kargo sistemi sayesinde siparişiniz, bir sonraki gün size teslim ediliyor. Bu hizmet sadece İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Isparta, Kütahya, Manisa, Sakarya, Yalova, Düzce, Afyon şehirlerinde geçerli.

Ertesi gün teslim haricinde bir de bedava ve hızlı kargo sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde İstanbul, Bursa ve Kocaeli şehirlerinde eğer 50 Türk Lirası veya daha yüksek değerde herhangi bir satın alım yaparsanız, hem kargonuz ücretsiz oluyor, hem de aynı gün içerisinde size teslim ediliyor. Geriye kalan diğer şehirlerde ise minimum sipariş tutarı olmaksızın, geçerli ürünlerde bedava kargo, hem de hızlı teslimat avantajıyla ekstra ögeler sunuluyor insanlara. Yani, düzenli olarak Amazon üzerinden alışveriş yapıyorsanız, bu sistem mutlaka sizin işinize yarıyor. Eğer desteklenen şehirlerden birinde yaşıyorsanız da kendinizi bir adım öteye atmayı başarabiliyorsunuz.

Bitmeden Yakala Fırsatları karşınıza çıkar

Amazon üzerinden alışveriş yapıyorsanız, tabii ki hızlı teslimat gibi ekstralar işinize yarayacaktır ama avantajlar bu kadarı ile de sınırlı kalmıyor ve Amazon Prime sayesinde karşınıza Bitmeden Yakala Fırsatları çıkıyor. Sadece sınırlı bir süre için geçerli olan Bitmeden Yakala Fırsatları, 30 dakika önceden sizin karşınıza çıkıyor. Böylece, daha kimse o indirimleri görmeden, sizler görebiliyorsunuz ve stoklar tükenmeden alışverişinizi yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda, Günün Fırsatları sayfasında seçili fırsatları herkesten önce görebilme imkanı ve sadece Amazon Prime abonelerine sunulan özel indirimleri yakalayabilme şansı size sunulur. Hiçbir fırsatı kaçırmazsınız.

Amazon Prime Video sistemi sunulur

Amazon markasının aynı Netflix gibi bir sistemi bulunuyor. Bu sistemin adı Amazon Prime Video ve kendisine, bahsi geçen abonelik aracılığı ile ulaşabiliyorsunuz. Bu arada, saydığımız ve sayacağımız tüm özellikler, tek bir abonelik ile sunuluyor. Yani, yukarıda bahsedilen hızlı teslimat özellikleri ve Amazon Prime Video için ayrıca ödeme yapmıyorsunuz; her servis için sadece aylık olarak 8 Türk Lirası gibi bir ödeme yapıyorsunuz. Bahsettiğimiz bu Netflix sistemine benzer olan olay ise popüler filmleri, Amazon Originals adı verilen orijinal yapıtları, tamamı Türkçe alt yazılı olarak size sunuyor. Bu sisteme akıllı telefonlardan, bilgisayarlardan ve televizyonlardan ulaşabiliyorsunuz.

Oyuncular da unutulmaz

Amazon Prime Gaming, bahsi geçen abonelik sisteminin avantajlarından bir tanesidir. Bu sisteme abone olduğunuz zaman League of Legends, Teamfight Tactics, Black Desert Mobile ve benzeri olan sayısız video oyunu için özel içeriklere kavuşabilirsiniz. Bunun üzerine bir de her ay yenilenen ücretsiz video oyunlarına ve Twitch.tv platformundaki istediğiniz herhangi bir kanalın aboneliğine sahip olabilirsiniz. Kanal abonelikleriniz sadece bir ay sürer ve Amazon Prime için olan aboneliğiniz devam ettiği sürece, sizler de kendi kanal aboneliğinizi yenileyebilirsiniz. Yalnız, aynı anda sadece tek bir kanala bu sistem sayesinde abone olabilirsiniz ve desteğinizi gösterebilirsiniz.

Amazon Prime sistemine nasıl abone olunur?

Amazon Prime, her şeyden önce size 30 günlük bir ücretsiz deneme süreci sunar. Bu süreç bittikten sonra ise 7,90 Türk Lirası gibi bir ödemeyi her ay, düzenli olarak yapmanız gerekir. Ücretsiz deneme aboneliğinizi başlatmak için ise öncelikle Amazon platformuna ait bir hesabınızın olması gereklidir. Tüm işlemleri eğer dilerseniz, markaya ait resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı bitirmeden önce belirtmemiz gerekiyor ki eğer sistemden memnun kalmazsanız veya artık ihtiyacınız olmadığını hissederseniz, aboneliğinizi dilediğiniz zaman iptal etme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Eğer ücretsiz deneme sürecini haksız yere kullanmaya çalışırsanız da platformdan uzaklaştırılıyorsunuz.