Insider Gaming, Ocak 2023 içerisinde paylaştıkları ayrı bir sızıntıdan sonra Ubisoft şirketinin bir sonraki ana Far Cry oyununa ilişkin yeni ayrıntıları öğrendi. Far Cry 7 olarak adlandıracağımız ve dahili olarak Project Blackbird olarak bilinen bir sonraki oyunun 2025 yılının sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyun, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilecek ve Dunia Engine yerine Snowdrop Engine ile hazırlanacak.

Far Cry 7 oyununa ait olduğu iddia edilen bir sızıntı 2023 yılının başlarında ortaya çıkmıştı ve oyunun adının “Far Cry: Rise” olarak adlandırılacağı ve Kore’nin yanındaki Sarı Deniz’de bulunan Kimsan adlı hayali bir tropik adada geçeceği öne sürülmüştü. Insider Gaming cephesine kaynakları tarafından bu sızıntının tamamen yanlış olduğu söylendi.

Kaynaklarla konuşulduğunda, serinin bir sonraki girişinin doğrusal olmayan bir hikaye olacağı ve hikayenin oyuncunun kaçırılan ailesini kurtarmaya odaklanacağı anlaşılıyor. Oyunun konusunun, şu anda “Sons of Truth” olarak adlandırılan bir komplo grubu tarafından kaçırılan zengin bir aile etrafında döndüğü söylendi. Oyunun geliştirilme aşaması nedeniyle ayrıntılar değişebilir olsa da, hikayenin öncülünün oyuncunun tüm ailesini belirli bir zaman dilimi içinde kurtarması olduğu söylendi. Şu anda oyun içi zamanlayıcının 72 saat veya gerçek zamanlı olarak 24 saat olduğu, ancak oyuncu güvenli evlerinden birine girdiğinde zamanlayıcının duraklatılabileceği belirtildi.

Far Cry 7 oyununun doğrusal olmayan hikayesi, aile üyelerinin sırayla kurtarılması gerekmediği ve bazı aile üyelerinin öldürülebileceği anlamına geliyor, bu da hikaye üzerinde bir etkiye sahip olabilir. Detaylar hala biraz belirsiz olsa da, amacın “Sons of Truth” tarafını alt etmek olduğu ve oyunu %100 tamamlamak için tüm aile üyelerinizi güvenli bir şekilde kurtarmanız gerektiği anlaşılıyor.

Aile üyelerinizi bulmak için, Far Cry 7 yapıtının oyuna yeni bir sorgulama mekaniği getirdiği söylendi, bu da ihtiyacınız olan bilgiyi düşmandan alacağınız anlamına gelmiyor. Bazen düşmanın bilgiyi vereceği, bazen yalan söyleyeceği, sessiz kalacağı ve hatta bazen kaçacağı söylendi. Ubisoft son zamanlarda oyun duyuruları konusunda düzensiz davranıyor; Tom Clancy’s The Division 3 gibi oyunlar bir basın bülteninde rastgele olarak duyuruldu. Bu nedenle resmi bilgilerin ne zaman yayımlanacağı belli değil.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster