Xbox Series X konsolunun yükleme süreleri, harici SSD ile test edildi

Xbox Series X için çıkış videosu da yayımlandı ve Xbox Game Pass hakkında kritik açıklamalar yapıldı.

Eurogamer ve Digital Foundry, Xbox Series X konsolunu bir kere daha eline aldı. Bunun sebebi ise tabii ki bazı testlerin yapılabilmesi idi. Bahsi geçen bu ekipler, öncelikle konsolun içinde gelen standart SSD ile, ondan sonra da bazı harici SSD ve HDD donanımlar ile bu konsolun oyun yükleme süresini test etti. Bu testlerin sebebi ise konsolun içindeki donanımın her zaman oyun depolamak için kullanılamayacak olması. Malum, konsoldaki depolama alanı 800 GB civarında olacak ve işin içine geriye dönük uyumluluk ile sunulan oyunlar da girince bu boyut hemen dolabilir, ek SSD veya HDD gerekebilir.

Testlerde ise Final Fantasy XV oyunu Xbox Series X konsolunun standart SSD parçası ile 17.6 saniyede yükleniyor. Samsung 870 QVO SATA isimli SSD ise 19.8 saniyede yüklemeyi gerçekleştiriyor. Samsung PM961 NVMe isimli SSD, 18.8 saniyede yükleme yaparken, Seagate 5TB Passport isimli HDD de 24.2 saniyede bir yükleme gerçekleştiriyor. Rise of the Tomb Raider ise ilk yükleme süresi, hiçbir SSD parçasında değişmiyor ve 10.5 saniye olarak kalıyor. HDD ise bu oyunu 22.6 saniyede yüklüyor. Aynı şey Borderlands 3 için de geçerli; SSD yüklemeyi 54.4 saniyede yapıyor, HDD de 1 dakika 14 saniyede yüklüyor.

Xbox Series X

Xbox Series X için bir de reklam yayımlandı

Eurogamer ve Digital Foundry, Xbox Series X konsolunda farklı SSD ve HDD parçalarını deneyedursun, Microsoft tarafı bahsi geçen cihaz için yeni bir reklam yayımladı. Bu reklam, Power Your Dreams adını taşıyordu ve aynı zamanda da yeni nesil konsolların çıkış videosu idi. Bu sırada, Microsoft tarafından Xbox markası için tamamen dijital bir etkinlik de duyuruldu. Bu etkinliğin adı Xbox FanFest 2020 olarak geçiyor ve şu anda etkinlik hakkında hiçbir detay bulunmuyor. Microsoft, etkinliğin detaylarının çok ama çok yakında yayımlanacağını belirtiyor. Bu yüzden bizler de beklemedeyiz.

Bunun haricinde, Xbox markasının yetkili isimlerinden olan Aaron Greenberg, Xbox Series X konsolunun aşırı ısınma problemi hakkında da açıklama yaptı. Bu kişinin söylediğine göre ortaya çıkan yorumlar tam olarak doğru değil; Xbox markasının yeni nesil konsolu, en fazla Xbox One X kadar ısınıyor. Son olarak, yine Xbox markasından Phil Spencer önemli bir açıklama yaparak, iOS platformuna Xbox Game Pass sisteminin kesinlikle gelebileceğini belirtti. Microsoft, eğer bu sistemi iOS tarafına bir uygulama olarak sokamazsa, internet tarayıcısı temelli bir uygulama yapılacak ve Apple, buna karışma yetkisine sahip olmayacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x