Xbox Series S konsolunun kontrolcüsü görüntülenmiş olabilir

Xbox Series X için beyaz bir sürüm veya Xbox Series S konsolu geliyor olabilir.

Microsoft, Xbox Series X konsolunu siyah renkte duyurmuştu. Bunun yanında herhangi bir başka konsol veya aynı konsolun farklı renkte bir hali gösterilmemişti. Bugün ise Twitter üzerinde ortaya çıkan bir görsel, herkesi şaşırttı. Bu görselde bahsi geçen yeni nesil konsola ait olan kontrolcünün beyaz versiyonu görünüyordu. Bu da aslında bizlere birkaç farklı sonuç gösteriyor. Bunlardan ilki, temel konsol için özel bir sürümün veya beyaz renkli bir alternatifin geliştiriliyor olması. Yalnız bu ihtimal oldukça düşük; Microsoft, ilk senedeki stoklarını tek versiyonda bir konsola vermek isteyecektir. Farklı renkler ile stoklar ayrılmayabilir. İkinci opsiyon ise direkt olarak Xbox Series S konsolu gibi görünüyor.

Xbox Series S

Xbox Series S konsolunun kontrolcüsü görüntülenmiş olabilir mi?

Geçtiğimiz nesilde Xbox One ve Xbox One X konsolları siyah renkte idi. Xbox One S konsolu ise beyaz olarak üretilmişti. İşte bu sebepten ötürü de beyaz kontrolcünün henüz duyurulmamış olan Xbox Series S konsoluna ait olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda bu konsol, Microsoft şirketi ile çalışan kişilere özel olarak dağıtılan sürümlerden de olabilir ama bu konuda da net bir bilgimiz ne yazık ki bulunmuyor. Yani, yine bilinmezliğin içerisinde kaldık diyebiliriz. Bize soracak olursanız, en büyük ihtimal direkt olarak alternatif konsol gibi görünüyor. Geliştiricilere dağıtılan özel sürümün veya alternatif bir renk paletinin olacağını düşünmüyoruz. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarının 2020 senesinin sonbahar döneminde piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Sony Interactive Entertainment ve Microsoft, muhtemelen Ağustos 2020 dönemine kadar da konsollarının net çıkış tarihlerini açıklamayacak. Bir basın mensubu olan Dina Bass ise Microsoft şirketinin CFO koltuğunda oturan Amy Hood kişisine çok kurnaz bir soru yöneltti. Bu soru, aslında konsolun çıkış döneminde herhangi bir değişiklik oldu mu, olmadı mı şeklinde idi ama Dina Bass, sonbahar dönemi derken işin içine Kasım 2020 ayını da kattı. Bu tarihin verilmesine rağmen Amy Hood, evet şeklinde bir cevap verdi.

Dina Bass ve Amy Hood arasında geçen bu ufak soru-cevap olayına bakacak olursak Xbox Series X, Kasım 2020 döneminde piyasaya sürülecek. Tabii yine de bunu resmi bir açıklama olarak almak oldukça zor. Belki de Amy Hood, Kasım 2020 döneminin söylendiğini algılayamadı bile, bunu bilemeyiz. Yine de geçen neslin konsollarının Kasım 2020 döneminde veya o döneme çok yakın tarihlerde piyasaya sürüldüğünü göz önünde bulundurursak, aslında kendi kendimize cevap vermiş oluyoruz. Bu konsollar için Ekim 2020 biraz erken, Aralık 2020 ise çok geç olacaktır. Bu durumda da en iyi seçenek yine Kasım 2020 olacak gibi görünüyor.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x