Xbox Games Showcase: Extended sırasında gösterilen önemli oyunlar

Xbox, E3 2021 sırasında gösterdiği video oyunlarına bir kere daha değindi ve yeni şeylerle karşımıza çıktı.

Microsoft, E3 2021 sırasında Xbox ve Bethesda markalarına ait gösterimler yaptı ama 90 dakikalık bir şov, böylesine dev bir şirkete tabii ki yetmedi. Bahsi geçen sunumun devamı niteliğinde bir etkinlik daha gerçekleştirildi. Bu etkinliğin adı Xbox Games Showcase: Extended idi ve E3 2021 sırasında gösterilen bazı oyunlar, gösterilmeyen diğer oyunlarla birleştirilerek, ufak bir sunum daha gerçekleştirildi. Peki, Xbox Games Showcase: Extended sırasında neler gösterildi? Sizler için hazırladığımız özet yazımız aracılığı ile bu soruya bir cevap bulabilmeniz mümkün olacak; gösterilen tüm oyunları görebileceksiniz.

Xbox Games Showcase: Extended sırasında gösterilen önemli oyunlar

Senua’s Saga: Hellblade II

Xbox Games Showcase: Extended sırasında yapılan en büyük gösterimlerden bir tanesi Senua’s Saga: Hellblade II idi. E3 2021 etkinliğini tamamen es geçmiş olan bu video oyunu, ufak bir tanıtım videosu ile oyuncuların karşısına çıktı. Bu görüntülerde oyunun geliştirici ekibi, yapım sürecinin nasıl ilerlediğinden bahsetti ve oyuna ait bazı ufak görüntüler paylaşıldı. Bahsi geçen görüntüleri hemen aşağıdan sizler de izleyebilirsiniz.

Xbox Design Lab

Oyuncuların kendi aksesuarlarını tasarlayabildiği ve daha sonra da satın alabildiği Xbox Design Lab, geri döndü. Bu olayın duyurusu, bahsi geçen etkinlik sırasında yapıldı ve Xbox Design Lab içerisinde artık yeni nesil kontrolcülerin de tasarlanabileceğinin haberini verdi. 70 USD üzerinden tasarlayıp, satın alabileceğiniz bu özel kontrolcüler, ne yazık ki ülkemizde bulunmuyor. Daha doğrusu, Xbox Design Lab tarafından Türkiye desteklenmiyor.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence için bir devam oyunu E3 2021 sırasında duyurulmuştu. Xbox Games Showcase: Extended sırasında ise A Plague Tale: Innocence için yeni nesil konsol desteği duyuruldu. Bahsi geçen bu video oyunu için 6 Temmuz 2021 tarihinde bir yeni nesil güncellemesi gelecek. Bu güncelleme ardından oyuncular, A Plague Tale: Innocence oyununu 4K/60 FPS olarak oynayabilecek.

Sea of Thieves: A Pirate’s Life

E3 2021 sırasında Microsoft ve Disney, Sea of Thieves için hikaye temelli bir içerik duyurmuştu. Sea of Thieves: A Pirate’s Life isimli bu içerikte Karayip Korsanları lisansı bulunuyordu. Şimdi ise Sea of Thieves: A Pirate’s Life için bir oynanış videosu yayımlandı. Jack Sparrow, Davy Jones ve çok daha fazla tanıdık karakteri içerisinde bulunduracak olan bu içeril, 20 Haziran 2021 tarihinde oyuncuların karşısına çıkacak.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator da gösterilen oyunlar arasında yer alıyordu ve bu yapıt için öncelikle yeni bir dünya güncellemesi gösterildi. Bu güncelleme, İskandinavya tarafını hedef alacak ve kendisinin tanıtım videosu da hemen aşağıda yer alıyor. Ayrıca bu oyun için Land Anywhere gibi oyuncu dostu sistemlerin geleceği de açıklandı. Mesela, Land Anywhere sayesinde her yere, kolayca iniş yapabileceksiniz.