Xbox Game Pass Ultimate için aile planı test ediliyor

Xbox Game Pass Ultimate için sunulan yeni aile planı 10 USD daha pahalı gibi duruyor.


Bugünden itibaren test edilen yeni bir ön izleme sistemi, bazı Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin üyeliklerini birden fazla kullanıcıyla paylaşmasına izin verecek. Microsoft şirketinin söylediğine göre, Xbox Game Pass Insider Preview, İrlanda ve Kolombiya’daki kullanıcıların kendi aboneliklerine dört kişiye kadar ekleme yapmalarına ve hepsinin Xbox Game Pass Ultimate sistemindeki oyunlarına, içeriğine ve avantajlarına benzersiz erişime sahip olmalarına olanak tanıyor. Bir aboneliğe eklenen oyuncuların Xbox Insider programının bir parçası olmaları gerekmese de onları eklediği ülkede yaşamaları gerekiyor, bu da denemeyi şimdilik İrlanda ve Kolombiya ile sınırlıyor.

Xbox Game Pass Ultimate

Ayrıca, bu yeni planın gelecekte tüm Xbox topluluğuna yayılması durumunda Xbox Game Pass Ultimate hizmetinden daha da pahalı olabileceği görülüyor. Planı detaylandıran bir içerikte, “Game Pass Insider Preview sistemine katılmak, üyeliğinizde kalan süreyi, eski üyeliğin parasal değerine dayalı olarak yeni planda kalan zamana dönüştürecektir. Örneğin, tam bir aylık nihai abonelik, bu plan için 18 günlük üyeliğe dönüştürülecek. Bu şekilde, dönüşüm sonrasında mevcut aboneliğinizde kalan değerin hiçbirini kaybetmezsiniz. Dönüşüm nihaidir ve kullanıcılar önceki üyeliklerine dönmeden önce yeni üyeliklerinin süresinin dolmasını beklemelidir.” Bu da fiyatın aynı olmayacağını açık bir şekilde gösteriyor.

Bu hesaplama, plan tüm kullanıcılara sunulduğunda tekrarlanacak olsaydı, standart nihai abonelik için ayda 15 USD ücretine karşılık, aile planı için bu, ayda 25 USD tutarına denk geliyor. Xbox ayrıca, Xbox All Access üyelerinin ön izlemede yer alamayacağını da belirtti. Xbox All Access, oyuncuların bir Xbox ve Xbox Game Pass aboneliği için aylık ücretin bir parçası olarak ödeme yapmalarını sağlayan bir ödeme planıdır. Özelliğin diğer bölgelere ne zaman geleceği henüz belli değil. Bu haftanın başlarında Microsoft; konsol, PC ve Xbox Cloud Gaming için Xbox Game Pass sistemine gelen bir sonraki oyun dalgasını doğruladı.