Wo Long: Fallen Dynasty, PC ve Xbox haricinde PlayStation için de gelecek

Wo Long: Fallen Dynasty, PC ve Xbox platformlarına özel bir oyun olmayacak.


Team Ninja tarafından geliştirilen Wo Long: Fallen Dynasty isimli video oyununun PC ve Xbox haricinde PlayStation için de piyasaya sürüleceği duyuruldu. Bahsi geçen bu yeni yapıt, geride bıraktığımız pazar günü gerçekleştirilen Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 sırasında Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için duyurulmuştu. Oyun, konsol ve PC için Xbox Game Pass sistemine de ilk günden dahil edilecekti. Oyunun dağıtımcı şirketi olan Koei Tecmo, fantastik aksiyon oyununu PlayStation 4 ve PlayStation 5 için de yayımlamayı planladığını duyurdu.

Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty, Team Ninja stüdyosunun yapımcıları olan Fumihiko Yasuda (Nioh) ve Masaaki Yamagiwa’nın (Bloodborne) ortak eseri olarak değerlendiriliyor. Oyunun resmi duyurusunda ise, “Wo Long: Fallen Dynasty, üç krallığın başına iblislerin musallat olduğu karanlık bir fantezi dünyada hayatta kalmak için savaşan isimsiz bir milis askerinin dramatik, aksiyon dolu hikayesini takip ediyor. Oyuncular, dövüş sanatlarına dayalı kılıç oyunu kullanarak ölümcül yaratıklarla ve düşman askerleriyle savaşıyor, gerçek gücü içeriden uyandırarak olasılıkların üstesinden gelmeye çalışıyor.” cümleleri kuruluyordu.

Team Ninja ekibinin en son oyunu Mart 2022 içerisinde çıkmış olan Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin idi. Ayrıca, geride bıraktığımız pazar günü Microsoft, ilk günden Xbox Game Pass aracılığıyla sunulan 43 oyun da dahil olmak üzere, önümüzdeki 12 ay içinde Xbox ve PC platformlarına geleceğini söylediği 50 oyunun bir listesini yayımladı. Wo Long: Fallen Dynasty, muhtemelen bu listeye dahil olacak bir yapıt değil.