Fortnite: Battle Royale, PlayerUnknown’s Battlegrounds ve H1Z1: Battle Royale derken Steam ve diğer platformlar, Battle Royale oyunları ile doldu. Artık elimizi nereye sallasak, bir Battle Royale oyunu ile karşılaşıyoruz. Çünkü bu oyun türü popüler. Herkes de bu popülerliği bir fırsata çevirmek için Battle Royale oyunu yapıyor. Landfall isimli bir bağımsız geliştirici ise bu oyun modu ile dalga geçiyor, bir Battle Royale oyunu yaparak. Bu oyunun adı Totally Accurate Battlegrounds ve kendisi Steam üzerindeki çıkışını gerçekleştirdi.

Totally Accurate Battlegrounds

Totally Accurate Battlegrounds, şimdilik tamamen ücretsiz

TABG olarak da kısaltılan bu video oyunu, klasik bir Battle Royale deneyimi sunmaya çalışıyor ama bunu yaparken de oyun modu ile dalga geçiyor. Oyunda bulunan her şey fizik temelli olarak görünüyor ve daha da iyisi, oyun şu an tamamen ücretsiz. Yalnız, bu ücretsiz olma durumu sürekli olarak devam etmeyecek. Oyunun çıkışından 100 saat sonra, oyunun fiyatı 5 Dolar olarak değiştirilecek. Bu yüzden, oyunu şimdiden ücretsiz bir şekilde kütüphanenize eklerseniz, gelecekte 5 Dolar vermekten kurtulabilirsiniz.

Geliştirici ekibin açıklamasına göre Totally Accurate Battlegrounds, aslında 1 Nisan 2018 için düşünülmüş bir video oyunu idi. Şaka olacaktı yani ama ekip, internet ile alakalı problemler geçirdikleri için oyun ne yazık ki birkaç ay gecikmeli şekilde piyasaya sürüldü. Zaten bu ekip, her sene bizlere bir şaka oyun sunmasını iyi biliyor. Çünkü geçtiğimiz sene, DayZ tipi video oyunları ile dalga geçen TABZ isimli bir video oyunu piyasaya sürülmüştü. Ondan önceki sene ise Superhot ve Clustertruck oyunlarının bir karışımı olan Supertruck piyasaya sürülmüştü.