The Sims 4 oyununun yeni genişletme paketi duyuruldu. Bu genişletme paketinin adı High School Years ve tahmin edebileceğiniz üzere bu yeni içerik ile birlikte oyuncular, okul dönemlerine geri dönecekler. Copperdale High, genç karakterlerinizin dünyasının merkezi olacak. Bu alanın içinde karakterler; hayat boyu sürecek dostluklar kurmaktan, en sevdiğiniz ders dışı etkinlikleri seçmeye ve yetişkinliğe mezun olmaya kadar, liseyi yaşamda bu kadar biçimlendirici bir zaman yapan her şeye katılırlar.

Okul saatlerinde karakterler derslere katılır, arkadaşlarla takılır, kafeteryada öğle yemeği yer, haftalık sınavlara girer ve koridorlarda devriye gezen müdür tarafından azarlanmaktan kurtulmaya çalışır. Öğrenciler okuldan sonra futbol, ​​amigo, satranç ve bilgisayar kulüpleri gibi etkinliklere katılabilir, bilim fuarı gibi etkinliklere gidebilir veya ödevlerini tamamlamak için posterlerle dolu yatak odalarına gidebilirler. Müfredat dışı olarak, genç karakterler okul sonrası bir kulübe veya bir futbol takımına katılabilir, becerilerle ilgili bu aktiviteleri uygulayabilir, yarışmalara katılabilir ve takım arkadaşlarınızla birlikte kazanmanın ve kaybetmenin iniş çıkışlarını deneyimleyebilir.

Gençlik yılları ve lise, kendini keşfetmenin başlangıç noktalarıdır. Karakterlerin kimliklerini keşfetmeleri için daha da fazla yol yaratan ücretsiz bir temel oyun güncellemesi, High School Years içeriğinin çıkışıyla birlikte yayımlanacak ve karakterlerinizin hayatlarına daha fazla seçenek ve keşif fırsatı katacak yeni bir özellik ekleyecek. Ücretsiz temel oyun güncellemesi ayrıca vücut kıllarını da tanıtacak. Bu genişletme paketine sahip olanlar için karakterler, vücut kıllarının zaman içinde doğal uzamasını düzeltebilecek ve bu geçişi ergenliğe kadar kutlayabilecek.

Biraz yaramazlık olmadan lise nedir? High School Years içerisinde, eşek şakası yapan genç karakterlerinizin yepyeni bir yaramaz tarafını keşfedin. Beyaz tahtayı işaretleyin, sınıf arkadaşınızın dolabına kötü kokulu bir kapsül bırakın ya da okulun PA sistemiyle uğraşın ama yakalanmayın! Diğer karakterlere başarılı bir şekilde şaka yapmak, yaramazlık becerinizi artıracaktır, ancak keşfedilmek, ilişkiler üzerinde sonuçlar doğuracak ve ayrıca güven sorunlarına yol açacaktır.

The Sims 4

Eve döndüğünüzde, genç karakterinizin yatak odasını, kişiliklerini ve tarzlarını tam olarak yansıtan, olduğu kadar benzersiz bir vaha haline getirebilirsiniz. Genç karakterler yatak odalarında takılabilir, karakterler artık birlikte bağdaş kurarak yatakta oturabilir ve yastık savaşı yapabilir. Sokağa çıkma yasağından sonra evden gizlice çıkmanız mı gerekiyor? Karakterler, kafes merdiveni ile evden çıkabilir ve bir evin yan tarafına tırmanabilir.

Moda, kendini ifade etmenin nihai biçimidir ve her zaman The Sims 4 oyununun büyük bir parçası olmuştur. High School Years içeriğinin bir parçası olarak, karakterinizin moda seçenekleri, gelecek neslin benzersiz öğeleri keşfetmek için geldiği döngüsel moda pazarı uygulaması Depop ile işbirliği yaparak daha da büyüyor. Karakterler, gerçek satıcılar Jeremy Salazar, Sha’an D’Antes, Lapoze McTribouy, Selena Williams ve Bella McFadden tarafından tasarlanan kıyafetleri yerel ikinci el mağazasında ve boba mekânı ThrifTea’da oyun içinde keşfedebilir ve kıyafet satarak Simoleon kazanabilir yeni oyun içi Trendi uygulamasını küratörlüğünü yapıp övüyorlar ve bu süreçte bir “Simfluencer” oluyorlar.

Balo ve mezuniyet olmadan gerçek bir lise macerası olmazdı. Bir genç karakterinizin lise yıllarının belki de en sinir bozucu ama heyecan verici gecesi balo. Balo hazırlığı ve etkinliğin kendisinden başlayarak karakterinizin balosunun her yönünü özelleştirebileceksiniz. Karakterler yalnız gidebilir, arkadaşlarıyla gidebilir veya tamamen atlayabilir. Oradan, oyuncular bir teklif işareti oluşturma ve sunma, kıyafet seçme, arkadaşlarının hazır olması ve mezuniyet balosu için oy verme gibi ayrıntılara dalabilirler. Oyuncular ayrıca dans rutinlerini, müziklerini, atıştırmalıklarını ve daha fazlasını planlayabilirler. Bir karakterin baloya nasıl hazırlandığı ve katıldığı, ilişkilerinin ilerleyişini etkiler!

Lise deneyimi mezuniyetle, bir karakterin Copperdale High içerisindeki zamanını ayırtan törenle doruğa ulaşır. Arkadaşlarınızla ve ailenizle kutlama yapma ve hayatın bir sonraki aşamasında hoş geldiniz. Karakterler, ana etkinlikten önce konukları davet ederek, kıyafetlerine karar vererek ve arkadaşları ve öğretmenleri için hediyeler alarak hazırlanabilirler. Karakterinizin lise yolculuğu boyunca verdiği tüm kararlar, mezuniyetlerinin nasıl oynanacağını etkileyecektir. Karakterler katılıp katılmamayı seçebilirler, ancak notları yeterli olmazsa mezun olmaya davet edilmezler!

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster