Star Wars: Squadrons oyununun geliştiricileri, yeni projelerine başladı

Motive Studios, şu anda 1'den fazla proje üzerinde çalışıyor.

EA şirketine ait stüdyolardan bir tanesi olan Motive Studios, yapılan yeni açıklamalara göre yeni projeleri üzerinde çalışmaya başladı bile. Daha önce Star Wars Battlefront II oyununun hikaye modunu ve Star Wars: Squadrons oyununun kendisini geliştirmiş olan Motive Studios, 1’den fazla proje üzerinde çalıştığını da açıkça söyledi. DICE ve Criterion Games stüdyolarının ayrı ayrı iki farklı oyun üzerinde çalıştığını göz önünde bulundurursak, Motive Studios ekibinin sıradaki projesi Star Wars Battlefront III olmayabilir. Onun yerine oyunculara yine Star Wars markasına ait farklı bir deneyim sunulabilir.

Star Wars: Squadrons

Star Wars: Squadrons için bir devam oyunu mu geliyor?

Birçok oyuncu Star Wars: Squadrons oyununu sevmişti. EA ve Motive Studios cephelerinin bu oyun için daha fazla ek içerik geliştirmeyeceğini öğrenmek de oyuncuları üzmüştü. Şimdi ise EA, bu stüdyoya Star Wars: Squadrons serisi üzerinde tam yetki vermiş olabilir ve bir devam oyunu geliştiriliyor olabilir. Aynı zamanda orijinal oyun için küçük bir sanal gerçekçilik temelli içerik hazırlanıyor da olabilir. Stüdyo, yeni projeleri hakkında net bir açıklama yapmadıkları için ne yazık ki tam olarak nasıl bir çalışma yapıldığını şimdilik bilemiyoruz ama projelerin önünde daha çok uzun zamanlar olabilir.

Geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirmiş olan Star Wars: Squadrons, oyuncular tarafından oldukça beğenilmişti. Birçok beğenilen video oyununda olduğu gibi oyuncular bu oyun için de ek içerik istemeye başlamıştı. EA ise ne yazık ki bu konuda kötü haberi verdi ve bahsi geçen yapıt için herhangi bir ek paketin, oyun modunun veya farklı bir içeriğin gelmeyeceğini açıkladı. Yani, bu oyunun çıkış gününde hangi içerikler varsa, bundan sonra da o içerikler kalacak. Oyuncular ise bu duruma ne yazık ki çok üzüldü ama ne yazık ki konu hakkında yapılabilecek hiçbir şey bulunmuyor.

Piyasada şu anda aktif olarak içerik desteği alan hiçbir büyük çaplı Star Wars oyunu bulunmuyor. EA ve DICE, uzun bir süre önce Star Wars Battlefront II oyununa olan desteği kesmişti. Star Wars Jedi: Fallen Order için de yeni içerik gelecek söylentileri olsa bile konu hakkında herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Star Wars: Squadrons oyununa da yeni içeriklerin gelmeyeceğini zaten bugün öğrendik. Star Wars Jedi: Fallen Order için bir devam oyununun geliştirilebilecek olduğunu biliyoruz. Belki bahsi geçen bu yeni oyun için de bir devam yapıtı görebiliriz.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x