Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Star Wars Jedi: Fallen Order, yeni nesil konsollarda 60 FPS oldu

Star Wars Jedi: Fallen Order oyununu yeniden oynamak için bir bahanemiz daha oldu.

Daha önceden Star Wars Jedi: Fallen Order oyunu için gelecek olan bir yeni nesil güncellemesinin varlığından bahsedilmişti. İşte o güncelleme geçen gün oyunculara sunuldu ve oyun, yeni nesil konsollarda 60 FPS oldu. Genel anlamda güncellemeyi özetlemek gerekirse; PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarındaki performans arttırıldı. Ayrıca dinamik çözünürlüğün uzaklığı iyileştirildi ve temel çözünürlük de yine üç konsol için de iyileştirildi. Son olarak, sadece Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarındaki çözünürlüğe ek iyileştirmeler yapıldı. Bunlar, Xbox Series S konsoluna uygulanmadı.

Star Wars Jedi Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order oyununda neler oldu?

Star Wars Jedi: Fallen Order oyununun geliştiricilerinden gelen açıklamalara göre oyunun Xbox Series S sürümü normalde 45 FPS civarında çalışıyordu ve güncellemeden sonra bu değer 60 FPS oldu. Bunun haricinde oyunda bir değişiklik yaşanmadı. Xbox Series X konsolundaki deneyim de aynı şekilde performans modu için 60 FPS oldu ve çözünürlük de 1080p değerinden 1440p değerine çıkartıldı. Aynı konsolda normal modu seçerseniz de oyun 30 FPS olarak kalacak ama bu sefer çözünürlük, net olarak 4K olacak. Böylece de Xbox markasının yeni nesil konsollarına verilen destek tamamlanmış oldu.

PlayStation 5 konsolunda ise oyun aynı şekilde 45 FPS değerinden 60 FPS değerine çıkartıldı. Buna ek olarak, dinamik çözünürlük özelliği tamamen oyundan kaldırıldı ve oyunun çözünürlüğü 1200p olarak ayarlandı. Yalnız, Xbox konsolundaki değişikliklere bakınca PlayStation 5 için verilen destek tamamen çöp gibi görünüyor. Yani, oyunun böyle bir yeni nesil konsolda 1200p olarak çalışıyor olması biraz ilginç. Geliştirici ekip belki de bu deneyimi geriye dönük uyumluluk programı üzerinden sunuyor olabilir ve oyunun net olarak PlayStation 5 sürümü geliştirilmemiş olabilir diye tahmin ediyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x