Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Yeni bir Resident Evil oyunu, Eylül 2019’da test seviyesine geçebilir

Acaba bu sefer nasıl bir Resident Evil oyunu göreceğiz?

En son karşımıza, serisinin ikinci oyununun Remake sürümü ile çıkan Resident Evil, belli ki boş durmayı sevmeyen bir marka. Öyle ki bugün ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre bu serinin yeni oyunu uzun bir süredir planlanıyor ve geliştiriliyor. Hatta bu oyunun test sürecinin de önümüzdeki ayda, yani Eylül 2019’da başlayacağı iddia ediliyor. Bu da demek oluyor ki yeni oyun, 2020 senesini hedefliyor olabilir.

Resident Evil 2

Resident Evil 3: Nemesis oyununun Remake sürümü mü geliştiriliyor?

Biohaze tarafından ortaya atılan yeni bir rapora göre, bahsetmiş olduğumuz serinin yeni oyunu, şu an Capcom şirketinin Division 1 isimli geliştirici ekibi tarafından geliştiriliyor. Devil May Cry serisinin arkasındaki isim olan Division 1, zombi temalı aksiyon ve korku oyunu serisinin yeni projesi üzerinde çalışırken, yeni test elemanları da arıyor gibi görünüyor; Biohaze tarafından yayımlanan rapor, bunu işaret ediyor.

Bahsettiğimiz bu rapora göre 8 Eylül 2019 ve 9 Eylül 2019 tarihleri arasında Division 1, farklı insanlara, geliştirilmekte olan yeni Resident Evil oyununu test ettirecek, geri bildirimler toplanacak ve geliştirilme süreci ona göre devam edecek. Bu noktada, elimizde daha fazla hiçbir bilginin olmadığını da belirtmek istiyoruz; Biohaze tarafından verilen bilgiler oldukça kısıtlı idi. Yine de bu oyunun test sürecinde olduğunu düşünürsek, ekibin 2020 senesini hedeflediğini göz önünde bulundurabiliriz.

Capcom şirketinin Division 1 ekibi, şu sıralar Resident Evil 3: Nemesis oyununun Remake sürümü üzerinde çalışıyor olabilir. Zaten bu sene çıkmış olan oyun da serisinin ikinci oyununun Remake hali idi ve oyuncular, bu oyundan çok memnun kalmıştı. Ardından da Capcom, serinin üçüncü oyununun Remake sürümünün yapılabileceğine dair bazı işaretler vermişti ama tabii ki elimizde resmi olan herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir