Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Razer Blade 15: Studio Edition, içerik üreticileri için duyuruldu

Razer Blade 15: Studio Edition, NVIDIA Quadro RTX 5000 ile içerik üreticilerinin karşısına çıkıyor.

Razer, ses mühendisinden VFX sanatçısına kadar her tür içerik üreticisinin taleplerini karşılayacak şekilde tasarlanmış bir mobil iş istasyonu olan; Razer Blade 15: Studio Edition isimli dizüstü bilgisayarını duyurdu. Yeni mobil stüdyo, en son 8 çekirdekli 10. nesil Intel marka işlemci ve NVIDIA Quadro RTX 5000 ile donatılmanın yanında; özel olarak kalibre edilmiş 4K ve OLED dokunmatik ekran, UHS-III SD kart okuyucu ve USB-C şarj yeri gibi destekleyici özelliklerle geliyor.

Razer Blade 15: Studio Edition

Razer Blade 15: Studio Edition, en etkili performansı sunmayı hedefliyor

Razer Blade 15: Studio Edition ürününün içinde, Termal Hız Artışı teknolojisini kullanırken; 5.1 GHz değerinde saat hızına kadar çıkabilen Intel Core i7-10875H isimli işlemci bulunuyor. Artırılmış saat hızı özelliği ile eşleştirilen sekiz çekirdek; işlemci odaklı uygulamalarda önemli performans kazanımları sağlıyor.

Yoğun olan üç boyutlu modellerle veya karmaşık VFX tasarımlarla çalışan içerik oluşturucular ve teknik profesyoneller için bu ürün, NVIDIA Quadro RTX 5000 ile donatılmıştır. NVIDIA Quadro RTX 5000, içindeki çoklu uygulama içeren içerik akışları için 16 GB ve GDDR6 tipinde bellek; geliştirilmiş gerçek zamanlı ışın izleme performansı sağlayan 48 adet RT çekirdeği sunar.

Hasraf ‘HaZ’ Dulull, “Birkaç yıl önce kendime Battlesuit gibi yüksek konseptli bir CG animasyon projesini bir dizüstü bilgisayarda geliştirebilir miyim diye soracak olsaydım, muhtemelen deli olduğumu düşünürdüm. Bugün, bir dizüstü bilgisayarda NVIDIA ile çalışan Unreal Engine gibi araçlar, benim gibi film yapımcılarına, bilim-kurgu tipinde hikâye anlatımının sınırlarını kuralsızca zorlamalarını sağlıyor, böylece hayal gücüm ne kadar delice de olsa aklımdakini ekrana aktarmama imkan kılıyor”. dedi.

Tamamen yeni olan bu dizüstü bilgisayar; 4.299,99 Dolar değerinden başlayan fiyatlarla, an itibari ile Razer.com platformunun yanında Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki seçkin perakendecilerde satışa sunulmaktadır. Yakında Avrupa, Çin, Asya Pasifik ve Orta Doğu’daki perakendecilerde de satışa sunulacaktır bu ürün.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x