Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununun Global Shader, Cooked Content ve Assertion Failed hataları nasıl düzeltilir?

PlayerUnknown's Battlegrounds Lite oyununun çıkışında birçok oyuncu, birçok farklı hata ile karşılaşıyor. Peki, bu hatalar nasıl düzeltilecek?

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, Türkiye için resmi çıkışını gerçekleştirdi. Bu çıkış, ne yazık ki kusursuz bir şekilde gerçekleşmedi; bazı oyuncular, farklı hatalar ile karşılaşmaya başladı. Bu içeriğimizde de sizlere PUBG Lite oyunundaki Global Shader, Cooked Content ve Fatal Error (Assertion Failed) hatalarının nasıl düzeltileceğini anlatmaya çalışacağız.

PUBG Lite

PUBG Lite oyunundaki Global Shader ve Cooked Content hataları nasıl düzeltilir?

Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununu açmaya çalıştığınız zaman Global Shader veya Cooked Content hatasını görüyorsanız, DirectX üzerinden bir problem yaşıyorsunuz demektir. Bu video oyununun hatasız bir şekilde çalışabilmesi için bilgisayarınızda DirectX 11 bulunması gerekiyor. Eğer bilgisayarınızda güncel olmayan bir DirectX sürümünü bulunuyorsa, internet üzerinden DirectX sürümünüzü güncelleyin.

Fatal Error (Assertion Failed) hatası nasıl düzeltilir?

PUBG Lite oyununu başlatırken yaşayabileceğiniz problemlerden bir tanesi de Fatal Error (Assertion Failed) olarak geçiyor. Eğer bu hatayı alıyorsanız, kaynağınız ekran kartınız demektir. Eğer bilgisayarınızı kullandığınız ortam çok sıcaksa, ekran kartınız çok ısındıysa veya ekran kartınızın fanları çok tozlandıysa, bu hatayı alabilirsiniz. Bu noktada da bilgisayarınızı temizlemenizi öneririz.

Bilgisayarınızı temizlediğiniz halde Fatal Error (Assertion Failed) hatasını almaya devam ediyorsanız veya bilgisayarınızın temiz olduğundan eminseniz, ekran kartınızın sürücülerini tamamen silip, tekrar yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Sürücülerin tekrar, sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde yüklenmiş olması, Fatal Error (Assertion Failed) problemini ortadan kaldırabilir.

“DX11 feature level 10.0 is required to run the engine” nasıl düzeltilir?

Eğer hemen yukarıda yazdığımız hatayı alıyorsanız, sizlere kötü bir haberimiz var. “DX11 feature level 10.0 is required to run the engine” hatasını alıyorsanız, ekran kartınız DirectX 11 desteği vermiyor demektir. Bu da oyunu, ekran kartınızı değiştirmediğiniz sürece oynamayacaksınız anlamına geliyor. Bu oyunu oynayabilmek için ekran kartınızın en azından DirectX 11 desteği vermesi gerekiyor.

Kurucu

4
Yorumlar

avatar
2 Yorum Konuları
2 Konu Cevapları
3 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
enes
Ziyaretçi
enes

directx 11 var ama yinede cooked content hatası alıyorum

asasd
Ziyaretçi
asasd

aga benim directX 12 zaten ama cooked content sorunu var.