PlayStation Plus için Şubat 2024 döneminin Oyun Kataloğu serisi; yarış heyecanını, bilim kurgu macerasını ve klasik bir RPG serisinden seçmeleri bir araya getiriyor. Need for Speed Unbound ile sokaklara çıkın, The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition ile uzaya fırlayın, ardından Tales of… serisinde beğenilen RPG fantezi aksiyonunu yaşayın. Bunlar ve daha birçok oyun 20 Şubat 2024 tarihinden itibaren oynanabilir. Şimdi sırayla her bir oyuna daha yakından bakalım.

PlayStation Plus Extra/Premium | Oyun Kataloğu

Need for Speed Unbound | PS5

Criterion Games’in Need for Speed serisinin bu son oyunu, ayrı tek ve çok oyunculu senaryolarıyla saatlerce sürecek elektrikli, adrenalin pompalayan bir yarış aksiyonu sunuyor. Zamana karşı yarışın, polisleri alt edin ve Lakeshore’un en üst düzey sokak yarışı mücadelesi olan The Grand’e ulaşmak için haftalık elemelere katılın. Garajınızı hassas ayarlı, özel araçlarla doldurun ve tarzınız, özel kıyafetleriniz ve dünyanın her köşesinde yankılanan canlı bir küresel müzikle sokakları aydınlatın.

The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition | PS5

The Outer Worlds, Pillars of Eternity ve Fallout: New Vegas’ın geliştiricisinden tek oyunculu bir bilim kurgu RPG’sidir. Galaksinin en uzak köşelerine giden bir kolonist gemisinde transit geçiş sırasında kaybolan siz, onlarca yıl sonra uyandığınızda kendinizi çok uzaklardaki Halcyon kolonisini yok etmekle tehdit eden derin bir komplonun ortasında buluyorsunuz. Uzayın en uzak noktalarını keşfedin ve hepsi güç için yarışan çeşitli gruplarla karşılaşın ve seçimleriniz hikayenin nasıl gelişeceğini belirlerken ne tür bir karakter olacağınıza karar verin.

Tales of Arise | PS4, PS5

Bandai Namco’dan uzun süredir devam eden ‘Tales’ serisine, çeşitli karakterler, sezgisel ve ödüllendirici bir dövüş sistemi ve büyüleyici bir hikaye içeren yeni bir giriş geliyor. Rena, 300 yıl boyunca Dahna’ya hükmetmiş, gezegenin kaynaklarını yağmalamış ve insanların haysiyet ve özgürlüklerini ellerinden almıştır. Hikaye, farklı dünyalarda doğan ve her biri kaderlerini değiştirip yeni bir gelecek yaratmak isteyen iki insanla başlıyor. Uğruna savaşmaya değer yemyeşil bir dünyada geçen Tales of Arise, birinci sınıf bir JRPG deneyimi sunuyor.

Assassin’s Creed Valhalla | PS4, PS5

Savaş ve zafer hikayeleriyle büyümüş efsanevi bir Viking savaşçısı olun. Valhalla’da tanrılar arasında bir yer kazanmak için düşmanlarınıza baskın yapın, yerleşiminizi büyütün ve siyasi gücünüzü inşa edin. Gelişmiş RPG mekanikleri, karakterinizin gelişimini şekillendirmenize ve etrafınızdaki dünyayı etkilemenize olanak tanır. Siyasi ittifaklar ve savaş stratejisinden diyalog ve teçhizat ilerlemesine kadar yaptığınız her seçimle zafere giden kendi yolunuzu çizeceksiniz. Kışla, demirci, dövme salonu ve daha fazlası dahil olmak üzere derin kişiselleştirmeye olanak tanıyan binalar inşa edin ve yükseltin. Klanınıza yeni üyeler alın ve Viking deneyiminizi kişiselleştirin.

LEGO Worlds | PS4

LEGO Worlds, tamamen LEGO yapım parçalarından oluşan ve LEGO modelleriyle serbestçe manipüle edip dinamik olarak doldurabileceğiniz, prosedürel olarak oluşturulan Dünyalardan oluşan açık bir ortamdır. Her seferinde bir tuğla ile hayal edebileceğiniz her şeyi yaratın veya büyük ölçekli peyzaj araçlarını kullanarak geniş dağ sıraları oluşturun ve dünyanızı tropik adalarla süsleyin. Herhangi bir dünyayı istediğiniz gibi inşa etmek ve özelleştirmek için prefabrik yapıları bırakın. Helikopterler, ejderhalar, motosikletler ve hatta goriller kullanarak keşfedin ve oyununuzu geliştiren hazinelerin kilidini açın. Yarattıklarınızın sizinle ve birbirleriyle beklenmedik şekillerde etkileşime giren karakterler ve yaratıklarla hayat bulmasını izleyin.

LEGO Jurassic World | PS4

Dört Jurassic filmini deneyimleyin – Jurassic Park, Kayıp Dünya: Jurassic Park, Jurassic Park III, Jurassic World – mizahi LEGO formunda. Bu eğlenceli macera, filmlerden unutulmaz sahneleri ve aksiyon sekanslarını yeniden yaratarak hayranların önemli anları oynamasına ve Isla Nublar ile Isla Sorna’nın geniş arazilerini tamamen keşfetmesine olanak tanır. Tamamen orijinal dinozorlar yaratmak için LEGO amber toplayın ve DNA ile deneyler yapın ve özel Free Play görevlerini tamamlarken yeni yarattıklarınızı padoklara yerleştirin.

Roguebook | PS4, PS5

Faeria’nın geliştiricileri ve Magic: The Gathering’in yaratıcısı Richard Garfield’dan benzersiz mekaniklere sahip bir roguelike deste oluşturucunun mücadelesini kucaklayın. Her biri kendi kartlarına ve yeteneklerine sahip iki kahramandan oluşan bir takım oluşturun. Güçlerini birleştirerek 40’tan fazla boss ve düşmanı alt edin. Birleştirilebilen 200 kart, 80 kalıntı ve 30 mücevher arasından akıllıca seçim yapın. Asla aynı desteyle iki kez oynamayacaksınız.

Rogue Lords | PS4

Bu karanlık fantezi roguelike oyununda Şeytan olarak oynayın. Aylar önce yenildiniz, sonunda en sadık müritlerinizle birlikte o sefil İblis Avcılarından intikam almak için geri dönüyorsunuz. Gücünüzü yeniden kazanmak ve hak ettiğiniz yeri geri almak için koşu üstüne koşu oynayın ve antik eserleri toplayın. Drakula, Başsız Süvari veya Kanlı Mary gibi ünlü şeytani dahilerden oluşan ekibinizi kurun. Yolunuza çıkmaya cüret eden tüm ölümlülerle yüzleşmek için yeteneklerini geliştirin ve sinerji yaratın.

Tales of Zestiria | PS4

Savaş ve siyasi çatışmalarla parçalanmış ortaçağ tarzı bir fantezi dünyasında, Çoban’ın yükünü kabul edin ve dünyanızı Kötü Niyet’ten korumak ve bu aksiyon RPG’de insanları ve Seraphim’i yeniden bir araya getirmek için insan karanlığıyla savaşın.

PlayStation Premium | Klasikler

Resistance: Retribution | PS4, PS5

Resistance: Retribution, ilk olarak PSP’de piyasaya sürüldü ve şimdi yukarı render, geri sarma, hızlı kaydetme ve özel video filtreleri ile geliştirildi. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan eski İngiliz Deniz Piyadesi James Grayson, ne pahasına olursa olsun Chimeran dönüşüm merkezlerini yok etmeyi amaçlamaktadır. Avrupalı direnişçiler Maquis tarafından askere alınan James, çok geçmeden Kimeraların insanları dönüştürmek için yeni bir yöntem geliştirdiklerini öğrenir.

Jet Rider 2 | PS4, PS5

Jet Rider 2’de on tehlikeli pistte ekstrem arazi yarışlarını deneyimleyin. İlk olarak PS1’de piyasaya sürülen bu sürüm, ileri sarma, geri sarma, hızlı kaydetme ve özel video filtreleri ile geliştirilmiştir. Kanyonlarda, milli parklarda, hız trenlerinde ve daha pek çok yerde 10 amansız pistte yarışın ve yatay ya da dikey bölünmüş ekranda iki oyunculu yarışın keyfini çıkarın.

Tales of Symphonia | PS4, PS5

Unutulmaz karakterlerle dolu zengin ve canlı bir dünyayı keşfedin ve ‘Tales of’ serisinden aksiyon RPG’nin bu geliştirilmiş versiyonunda duygu yüklü bir hikayeyi deneyimleyin. Yerel işbirliği modunda en fazla 3 arkadaşınızla oynayın ve gerçek zamanlı savaşlarda güçlü rakiplerle savaşırken yüzlerce özel saldırı ve büyüyü birleştirin.

Tales of Vesperia | PS4, PS5

Kadim bir teknoloji olan Blastia’ya bağımlı bir uygarlıkta ve onu kontrol eden İmparatorlukta bir güç mücadelesi başlar. Ayrı yollarda seyahat eden iki arkadaşın kaderleri, herkesin varlığını tehdit eden destansı bir macerada iç içe geçer. Bu Definitive versiyonu aksiyon RPG’nin 10. yıldönümünü kutlamak için hazırlandı ve güncellenmiş full HD grafikler, yepyeni müzik parçaları, heyecan verici mini oyunlar, boss’lar ve kostüm DLC koleksiyonu içeriyor!

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster