Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

PlayStation 5, ciddi problemler yüzünden minimum 6 aylık bir erteleme alabilir

Söylentilere göre Sony ya konsolu 6 ile 12 ay arasında erteleyecek ya da oyuncuların karşısına problemli bir ürün çıkacak.

WindowsCentral ekibi bugüne kadar Microsoft ve Xbox markaları hakkında oldukça önemli bilgiler sızdırdı. Bu bilgilerin çoğu da doğruydu. Şimdi ise WindowsCentral ekibinin önemli isimlerinden biri, kendilerinin tanıdığı ve güvendiği bir ismin PlayStation 5 konsolu hakkındaki yorumlarını tüm dünya ile paylaştı. Bu yorumlara göre Sony şirketinin yeni nesil konsolunun ciddi ısınma ve güç problemleri bulunuyor. Geliştiriciler, bu konsolun 6 ile 12 ay arasında bir ertelenme görebilme ihtimalini değerlendirmeye başladı.

PlayStation

PlayStation 5, 2021 senesine mi ertelenecek?

Bahsetmiş olduğumuz söylentileri ortaya çıkartan isim, bu bilgileri oyun geliştiricilerinden aldığını belirtiyor. Hatta bilgilerin bazıları, PlayStation markası için çalışan ve birinci parti oyun geliştiren kişilerden geliyor. Bu bilgilere göre bahsi geçen konsol, ciddi anlamda ısınma problemlerine sahip. Ayrıca Sony, genel anlamda kendisine fazla güvenip, Microsoft şirketini de yeni nesilde küçük gördüğü belirtiliyor ki bu sebepten ötürü Sony, yeni nesilde Microsoft şirketinin adımlarını pek tahmin edemedi; rakibinden daha kötü bir konsol tanıttı.

Söylentilerin devamına göre PlayStation 5 konsolunun ciddiye alınacak seviyede bir ısınma problemi bulunuyor ve geliştiriciler de konsolun erteleneceğini tahmin ediyor. Ayrıca Sony şirketinin de durumdan haberdar olduğu ve şu anda yoğun bir şekilde çözüm yolu aradıkları söyleniyor. Sony tarafının ısınma problemlerini çözmek için yapması gereken şey, cihazı tekrar tasarlamak. Bu noktada da en iyi çözüm, Xbox Series X gibi bir tasarımı yapmak ama Sony, bunu yapamıyor. Aksi halde, tasarım kopyalanmış gibi görünecek.

PlayStation 5 konsolunun ısınma problemlerinin yanında, cihazın stabil bir şekilde performans veremediği de söyleniyor. Bu problem yüzünden de oyun geliştiricileri, oyunlarını optimize edemiyor. Ayrıca Sony şirketinin Xbox Series X konsolunun donanım özelliklerinden de haberdar olduğu ama Microsoft şirketinin böyle bir işin altından kalkamayacaklarını düşündüğü söyleniyor. Bu sebepten ötürü Sony, rakibini çok hafife alıp, konsolları üzerinde gerektiği kadar çalışmamış gibi görünüyor ama tüm bunlar birer söylenti tabii ki.

Paylaşılan bilgilere göre Sony, şu anda iki farklı opsiyonu değerlendiriyor. Bu opsiyonlardan ilki, konsolu 6 ile 12 ay arasında ertelemek ve yenilenmiş bir tasarım ile oyuncuların karşısına çıkartmak. Fakat böyle bir adım atmak, Microsoft ve Xbox Series X konsoluna ciddi anlamda bir avantaj verecektir ve Sony, oldukça başarısız bir başlangıca adım atacaktır. İkinci opsiyon ise konsolu bu şekilde piyasaya sürmek ve 2 sene sonra yeniden tasarlanmış ürünü piyasaya sürmek. Sony, bu noktada PlayStation markasının popülerliğine güveniyor olacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x