Plants vs. Zombies serisinin sevilen oyunlarından bir tanesi olan Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, artık The Vault içerisinde yer alıyor. Yani, bu da demek oluyor ki EA Access ve Origin Access sistemlerine abone olan her oyuncu, her platform üzerinden bu video oyununu ücretsiz olarak oynayabiliyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için The Vault içerisine eklenmiş olan bu oyunu şimdi, sizler de oynayabilirsiniz.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, nasıl bir oyun?

İnceleme yazısının başından beri dile getirdiğim üzere Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville benim için beklentilerimi fazlasıyla karşılayan bir yapım oldu. Sunduğu çeşitlilik bir kenara bu yapımı oynamak oldukça eğlenceli. Oynanış mekanikleri oldukça oturaklı ve mücadeleci yapısı, benzer türdeki oyunların iyi yanlarını alarak oldukça eğlenceli bir biçimde hazırlanmış durumda. Bu keyifli oynanışa, karakterlerin çeşitliliği ve birbirlerine benzemeyen özellikleri eklendiğin oyundan alınan eğlence bir kat daha artıyor.

Yine, inceleme yazısında belirttiğim gibi bu oyunu; tekli oyunculu, eşli oyunculu ve çoklu oyunculu olarak pek çok farklı çeşitte oynama imkanı bulunuyor. Oyunun hikaye modunun bile tek bir açık dünya haritası yerine 4 farklı haritaya bölünmesi, şahsen takdirimi kazanan unsurlardan oldu. Bu hikaye modlarında çok geniş haritaların sunulmamasına karşın, oldukça tatminkar bir oyun deneyimi yaşanabildiğini yineleyeyim.

Çoklu oyunculu kısımlarda yine inceleme yazısında kaleme aldığım gibi gayet yeterli bir çeşitliliğin olduğunu söyleyebiliyorum. Bazı çoklu oyunculu oyun modları, Overwatch ve benzeri olan mücadeleci yapıdaki oyunlarla büyük benzerlik gösterse de bitkiler ve zombiler teması Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville oyununun her yerine nüfus etmiş durumda. Yalnız, çok fazla renkli karakterin, benzer renkteki mekanlarda bir araya gelmesi nedeniyle biraz karmaşanın yaşandığı gerçeğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Neticede, satın alındığında onlarca saatinizi esir alacak, oldukça eğlenceli bir yapım var karşımızda. İster tek başınıza, ister eşli veya çoklu oyunculu olarak farklı tarzlarda keyifli vakit geçirebileceğiniz bir oyun Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville. Bağlantı sorunlarının üstesinden tamamen gelindiği takdirde çok daha başarılı bir yapı sunacağı kesin olan bu yapıma şans verebilirsiniz. Beklediğinizden çok daha fazlasını bulacağınızı söyleyerek inceleme yazısını izninizle sonlandırıyorum.

Mavi Kol