Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.
Monster Hunter World: Iceborne

Monster Hunter World: Iceborne incelemesi

Bu sefer kışın soğuğunda ava çıkıyoruz.

Monster Hunter: World, bugüne kadar çok başarılı desteklenen video oyunlarından bir tanesiydi. Oyunun temeli de başarılı olunca, karşınıza bütünüyle çok güzel bir oyun çıkmış oluyordu. Şimdi ise bu oyun için bir genişletme paketi piyasaya sürüldü. Bu genişletme paketine de Monster Hunter World: Iceborne dendi. Bu genişletme paketine sahip olmayı başardık ve şimdi de sizlere bir incelemesini sunuyoruz.

Monster Hunter World: Iceborne

Monster Hunter World: Iceborne ile üşüyoruz

İnceleme yazıma direkt olarak bu genişletme paketinin oyuna getirdiği yeniliklerden bahsederek başlamak istiyorum. Bu yeniliklerin başını ise tüm silah sistemi çekiyor; genişletme paketi sayesinde oyundaki tüm silahlar, yeni mekaniklerle ve yeni kombolarla güncellendi. Bu güncelleme sayesinde sapanların kullanımı da kolaylaştırıldı. Artık hem bir silahı, hem de bir sapanı aynı anda kullanabiliyorsunuz.

Sapanlara yeni bir sistem olan The Clutch Claw da bu genişletme paketi ile ekleniyor. The Clutch Claw sayesinde oyuncular, canavarları kendilerine çekebiliyor veya kendinizi onlara itebiliyorsunuz ve The Clutch Claw taktiksel bir şekilde kullanılabiliyor. The Clutch Claw sayesinde farklı saldırılar da yapabilmek mümkün oluyor. Yani, The Clutch Claw sistemi sizin ana saldırı planlarınızdan biri olabiliyor rahatlıkla.

Alt başlığımda da dediğim gibi Monster Hunter World: Iceborne, oyuncuları üşütüyor ama aynı zamanda içimizin ısınabileceği bir güvenli alan da oyunculara sunuluyor. Seliana isimli bu güvenli alan, ana oyundaki alan ile aynı işleyişe sahip. Yalnız, bu aynı işleyişin üzerine yeni özellikler de ekleniyor ve temel oyundaki ana bölgeye göre farklılıklar oluşuyor Seliana içerisinde.

Seliana, temel oyunda bir süre boyunca bulunmamış olan bir özelliği de içerisinde bulunduruyor. Bu özellik ise çevrim içi oyuncuları, güvenli alanda görebilmek. Bu, öyle çok da büyük bir özellik değil ama bu özellik sayesinde Monster Hunter World: Iceborne, daha da interaktif bir hal alıyor. Tabii bu genişletme paketi, oyuncuların sadece güvenli noktalarını etkilemiyor.

Monster Hunter World: Iceborne

Vücut ısımıza dikkat etmemiz gerekiyor

Monster Hunter World: Iceborne ile oyuna yeni av alanları ekleniyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu alanlar, dondurucu bir soğukluğa sahip. Sizin de bir avcı olarak bu soğukluktan korunmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de bazı yemekler veya içecekler tüketebiliyorsunuz veya haritadaki belli sıcak noktaları ziyaret edebiliyorsunuz. Bu soğukluk sistemi, av anlarına farklı bir hava katmayı başarıyor.

Oyuna eklenmiş olan yeni av bölgelerinde, bazı yeni oynanış ögeleri de oyuncuları bekliyor. Mesela, bir av bölgesinde sizi havaya fırlatabilecek yerler bulunuyor. Bu yerleri, doğru zamanda kullandığınız taktirde, kendinizi çok zorlu bir canavarın üstünde bile bulabilirsiniz ve av anında önemli bir avantajın sahibi olabilirsiniz.

Monster Hunter World: Iceborne ile sadece avcıların değil, yanımızdaki yardımcı tüylü dostlarımızın da ekipmanları güncelleniyor. Güncellenen ekipmanların yanında, o dostlarımız artık Shieldspire Stooge ve Meowcano gibi yeni ekipmanlar da kullanabiliyor. Meowcano, düşmanlara alev topu fırlatırken; Shieldspire Stooge da düşmanların dikkatini çeken bir öge oluşturuyor.

Tüm bu yeni ekipmanlar eğlenceli olsa da bu genişletme paketinin en iyi yönü, Raider Ride özelliği. Raider Ride sayesinde av alanlarındaki bazı canavarları ulaşım aracı olarak kullanabiliyoruz ve oyunun yarı açık dünyası içerisinde hızlıca hareket edebiliyoruz. Raider Ride sistemi kullanırken yenilenmiş sapan kullanılabiliyor ve eşyalar toplanabiliyor.

Monster Hunter World: Iceborne

Monster Hunter World: Iceborne, sanki bir devam oyunu gibi

Monster Hunter World: Iceborne, ana oyunun hikayesinden sonrasını konu alıyor ve sizlere onlarca saatlik bir deneyim sunuyor. Bu deneyim boyunca yukarıda bahsetmiş olduğum özellikleri belli aralıklarla keşfediyorsunuz ve sürekli keşfetmeye de devam ediyorsunuz. Genişletme paketi, o kadar geniş ki keşfedebileceğiniz yenilikler pek bitmiyor ve bir devam oyunu tadı yaşatıyor.

Hoarfrost Reach, oyuncuların deneyimleyebileceği yeni av bölgesi olarak geçiyor ve kendisi, şu an oyunun en büyük alanı. Bu alanda yeni oyun mekaniklerine rastlayabiliyorsunuz ki bunlardan zaten bahsetmiştik. Bu genişletme paketinin en iyi noktası ise tüm yeni içeriklerin yanında, yeni bir zorluk seviyesinin de oyuna eklenmiş olması.

Oyuna yeni bir zorluk seviyesi geldiği için her canavar için yeni bir zırh seti de oyuna eklendi ve bu setlerin neredeyse tamamının çok güzel olduğunu sizlere gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum. Ben, oyun sonu içeriği için zırh setimi aylar boyunca zar zor ayarlamıştım. Şimdi bu setim beni kısa bir noktaya kadar taşıdı ama yeni zırhlar da çok güzel göründüğü için bunu pek sorun edemiyorum.

Yani, yenilenmiş zorluk seviyesini ve bu genişletme paketinin gerçekten isminin hakkını verdiğini göz önünde bulundurursak, karşımızda inanılmaz bir şeyin olduğunu söyleyebiliriz. Bu inanılmazlık, Hoarfrost Reach bölgesinin çok hoş görselliği ve yeni canavarların tasarımlarının çok epik olması ile de destekleniyor. Yani, bu genişletme paketi göze de hitap ediyor.

Monster Hunter World: Iceborne

Belki de görebileceğiniz en iyi genişletme paketi

Monster Hunter: World, başarılı bir temel oyuna sahipti. Bu oyuna çıkışından sonra gelen güncellemeler de çok hoştu. Şimdi ise Monster Hunter World: Iceborne çıktı ve bir genişletme paketinin nasıl olması gerektiğini gördük. Oyunu neredeyse temelden değiştirmiş olan bu genişletme paketi, bizce kesinlikle oynanmayı hak ediyor. Paketin birkaç problemi var ama bunlar kesinlikle göz ardı edilebilecek şeyler.

Temeli zaten çok başarılı olan Monster Hunter: World için gelen genişletme paketi Monster Hunter World: Iceborne, ana oyunun seviyesini yükseltmeyi başarıyor. Bu genişletme paketi ile neredeyse kusursuz bir deneyim yaşamak mümkün; oyuna sadece ek içerikler eklenmiyor, temelden bir güncellenme yaşanıyor. Bu sayede hem temel içerikler, hem de ek içerikler birlikte çok güzel çalışıyor ve oyuncular, en iyi deneyimi yaşayabiliyor. Eğer bu oyunu seviyorsanız, genişletme paketini kesinlikle satın almanızı öneriyoruz.
Olumlu
Oyuna eklenen yeni canavarlar gerçekten inanılmaz bir tasarıma sahip.
Temel dövüş sistemi zaten çok güzeldi; güncellenen sistem daha da başarılı.
Genişletme paketi ile oyuna eklenen her şey neredeyse kusursuz.
Olumsuz
Yeni zorluk seviyesi, canavarlara ekstra can vermekten başka bir şey yapmıyor.
Temel oyundaki en güçlü zırh setiniz, bir anda işe yaramaz oluyor.
Genişletme paketinin oyun sonu içerikleri, tekli oyuncuları pek desteklemiyor.
9.1
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x