Might & Magic: Chess Battle, Ubisoft tarafından mobil platformlar için duyuruldu

Satranç ve Battle Royale, Ubisoft sayesinde birbiriyle harmanlanacak.

Video oyunu dünyasının en çok ses getiren ekiplerinden birisi olan Ubisoft tarafından bir duyuru gerçekleştirildi. Bu duyuruya göre Might & Magic: Chess Battle isimli oyun, iOS ve Android işletim sistemi barındıran mobil cihazlar için geliştiriliyor. Satranç ve Battle Royale yapısının bir karışımı olacak olan bu yapımla ilgili daha fazla detayı, alt satırlarımızda sizler için derledik.

Might & Magic: Chess Battle

Might & Magic: Chess Battle, 99 oyuncuyu bir araya getirecek

Nintendo tarafından gelen Tetris 99 hamlesine benzer bir hamlenin Ubisoft tarafından geleceğini görüyoruz. Üst kısımda da belirttiğimiz gibi satranç ve Battle Royale oyunlarının yapısıyla birleşen bir mobil oyun geliştiriliyor. Bu oyunun 99 kişiyle oynanacağını da sözlerimize ekleyelim. Bu 99 kişilik oyuncu grubunun nasıl karşılaşacağını ise sizlere dilimiz döndüğünce aktarmaya çalışalım.

Öncelikle, haberimize konu olan bu mobil oyunun yapısı, Tetris 99 isimli oyunla bir hayli benzerlik gösterecek. Oyuncular 1v1 müsabakalar aracılığıyla birbirlerine üstünlük kurmaya çalışacaklar. Kazananlar ise bir sonraki turdaki rakipleriyle mücadeleye geçecekler. Bununla birlikte, bu oyunun yapısının birebir olarak satranç oyunuyla aynı olmadığını belirtmekte fayda var.

Şöyle ki, gerçek bir satranç müsabakasının ne kadar uzun sürebileceği malumunuzdur. Uzun bir bekleme süresiyle oyuncuları karşılaştırmak istemeyen geliştirici ekip, hızlı bir oyun dinamiğiyle, yine Tetris 99 oyunundakine benzer bir yapıyla müsabakaları oluşturacak. Bu yapımın hem iOS hem de Android işletim sistemlerindeki mağazalarda sayfasının açıldığını ve yaklaşık olarak 200 Mb yer kaplayacağını söyleyelim.    

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x