FIFA 20: FIFA Ultimate Team modundaki paket olasılıklarının detayları

Eğer FIFA Ultimate Team modunu oynuyorsanız, bu modun içerisindeki paket olasılıklarından haberdar olmanız gerekiyor.

FIFA 20 oyunundaki muhtemelen en popüler oyun modu olan FIFA Ultimate Team, içerisinde birçok farklı mikro ödeme ögesi bulunduruyor. Bu ögelerden bir tanesi de temelinde ganimet kutuları olan paketler olarak geçiyor. EA, bu paketlerin içerisinde yer alan kartların olasılıklarını mecburen açık bir şekilde belirtmek zorundaydı ve bu zorunluluk da gerçekleştirildi.


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20 oyunundaki paket olasılıkları nasıl işler?

FIFA Ultimate Team, satın aldığınız her paketten içeriklerin hangi ihtimalle çıkabileceğinin ayrıntılarını veren paket olasılıklarını gösteren bir sisteme sahip. Bu sisteme, paketlerin açıldığı sayfadan halihazırda ulaşabiliyorsunuz ama biz sizlere daha detaylı bir açıklama yapmak istiyoruz. Bu sayede de FIFA Points, Jeton birimlerinizi nerede, nasıl harcayacağınızı daha iyi bilebilirsiniz.

FIFA Ultimate Team modundaki Mağaza sekmesinde, satılan her paketin altında Paket Olasılıklarını Göster şeklinde bir seçenek görebilirsiniz. İşte bu seçenek, bilmeniz gereken tüm paket olasılıklarını gösteriyor. Yalnız, bu oyun modunda binlerce oyuncu ögesi olduğu için bunlar öge türüne ve reytingine göre kategorilere ayrılmış durumda. Yani, her ögenin olasılıklarını tek tek görebilmek mümkün değil.

Bahsi geçen sekmede görebileceğiniz yüzdeler, reyting aralığında ve listelenen kategoride en az bir oyuncu elde etmenizin minimum olasılığıdır. Örneğin, kategorinin ve reytingin olasılığı %100 ise o kategoriden en az bir öge elde etmeniz garantidir. Mesela, Premium Altın Paketi ögesinde Altın 75+ Oyuncu olasılığı %100, Altın 84+ Oyuncu olasılığı da %4,2’dir. Peki, bu olasılıklar nasıl hesaplanıyor?

Açıklamalara bakacak olursak; paket olasılıkları, Mağaza sekmesindeki her paket için çok sayıda paket açılımının simüle edilmesiyle hesaplanmıştır. Bir simülasyonda açılan paket sayısı öge nadirliğine göre değişmekle birlikte, doğru istatistiği yakalamak için yeterli olacaktır. Ayrıca her içerik güncellemesi ile oranların da güncellenebileceğini sizlere belirtmek istiyoruz. Ara ara o sekmeyi kontrol edebilirsiniz.

Tabii bir de Dikkat Çekenler gibi özel kampanya kategorilerinde nadir içerikler bulunmaktadır. Bazı paketlerde bu içerik kategorisinin nadirliği %1’den az olabilir ve o aralıkta çok sayıda olasılık yer alabilir. Görülen yüzdeler, paket başına hesaplanmıştır ve toplu olasılık değildir. Yani, her paket açılımı bağımsız bir durumdur; birden fazla paket açmak, belirli bir kategoriden ögeyi elde etme ihtimalini değiştirmez.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir