Sanctuary’ninn bir kurtarıcıya ihtiyacı var. 6 Haziran 2023 tarihinde kıyamet koptuğunda bu çağrıya kulak verecek misiniz? Lilith, uzun sürgününden sonra karanlık bir ritüel tarafından çağrılmış olarak Sanctuary’ye geri döndü. Barbarian, Druid, Necromancer, Rogue veya Sorcerer olarak Diablo IV oyununun 5 devasa bölgesinde dolaşmaya başlamadan önce, Lilith’in yaratılmasına yardım ettiği dünyaya verdiği acıyı geri almak için bu lansman rehberini incelemenizi ve kötülüğe karşı zaferinize yardımcı olmasına izin vermenizi öneririz.

Ön indirme ve sunucular ne zaman açılacak?

Diablo IV oyununa erken erişim, resmi lansmandan önce bir Digital Deluxe veya Ultimate Edition satın alan herkes için 2 Haziran 2023 tarihinde, Türkiye saati ile 02:00’da başlıyor. Oyun için resmi lansman ise 6 Haziran 2023 tarihinde, Türkiye saati ile 02:00’da başlayacak. Bu, oyunun herhangi bir sürümüne sahip olanların yolculuklarına başlayabilecekleri zamandır.

Diablo IV oyununu erkenden yükleyerek cehenneme inişiniz için hazırlanın. Aşağıda oyunu 31 Mayıs 2023 tarihinde, saat 02:00’dan itibaren PC, Xbox ve PlayStation için nasıl yükleyeceğinize dair talimatları bulacaksınız. Ön yükleme için bu video oyununun herhangi bir sürümünün satın alınması gerekmektedir. Satın almadığınız bir oyun için ön yükleme yapamazsınız.

PC: Battle.net istemcisini başlatın. Diablo IV henüz sık kullanılanlar çubuğunuzda değilse, + simgesine tıklayarak ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, tüm oyunlar sayfasına erişerek oyunu bulabilirsiniz. Bu oyunu listenin en üstünde göreceksiniz. Oyun sayfasına geldiğinizde, oyun sürümü altındaki açılır menüye tıklayın ve Diablo IV seçeneğini seçin. Yükle yazan mavi düğmeye tıklayın. Oyun yüklenecek ve kullanılabilir olduğunda başlatmak için oynat seçeneğine tıklayın. Sanctuary’nin ihtiyacı olan gezgin olmaya hazırlanın.

Xbox ve PlayStation: Microsoft Store veya PlayStation Store kısmını açın, Diablo IV oyununu arayan ve oyun sayfasından indirme işlemini başlatın. Sanctuary’nin vatandaşlarını tarifsiz karanlıktan kurtarmaya hazırlanın.

Twitch üzerindeki ödülleri unutmamak lazım

Sanctuary’den geçmek, akıllara durgunluk veren dehşet ve tehlikelerle dolu hain bir deneyimdir. 5 Haziran 2032 ile 2 Temmuz 2023 tarihleri arasında, en sevdiğiniz Diablo IV oyununun yayıncılarını Twitch üzerinde izleyerek Cehennem’in sapkınlıklarına karşı sebat etmelerini sağlayın. Her hafta yeni Twitch Drop kazanacak ve izlemeye devam ettikçe silah renkleri ve arka yuva eşyaları gibi kozmetik eşyalar kazanacaksınız. Uygun bir yayıncının kanalına 2 farklı Twitch aboneliği hediye edin ve yeni bir güvenilir at olan Primal Instinct Mount kazanın.

Türkçe bir deneyim için hazırlanın

Diablo markasının müdürü olan Rod Fergusson tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre oyuncular tarafından merakla beklenen Diablo IV, Türkçe metin desteğine sahip olacak. Bu destek, oyun çıktığı dönemden itibaren verilecek gibi görünüyor. Bahsi geçen müdür, bu konu hakkında, “Diablo IV oyununda Türkçe dil desteğini sağlayacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Peki bu ne anlama geliyor? Korunak içerisinde görüşmek üzere!” dedi.

Sezonlar neden hikayeyi ilerletmeyecek?

Blizzard Entertainment, Diablo IV oyununun ana hikayesini neden lansman sonrası sezonlarla genişletmeme kararı aldığını açıkladı. Eurogamer cephesine yakın zamanda verdiği bir röportajda konuşan yardımcı oyun yönetmeni Joe Piepiora, oyunun geleneksel genişleme paketlerinin planlanan sürümünden ayrı olarak üç ayda bir yayımlanacak sezonluk sürümlerinin bir parçası olarak hikayenin nasıl işleyeceğini özetledi.

Diablo III oyununun aksine, Diablo IV oyununun sezonları ana senaryoyu devam ettirmek yerine Sanctuary dünyasını genişleten bağımsız hikayeler içeriyor. Hikayenin devamı genişleme paketleri için ayrılmıştır. Joe Piepiora, “Oyun piyasaya sürüldükten sonra iki farklı türde yayınımız var. Üç aylık sezonluk sürümlerimiz var, ardından genişleme paketlerimiz olacak. Bugün genişleme paketlerimiz hakkında konuşmuyor olsak da, bunların oyunu ileriye dönük olarak desteklediğimiz ekosistemin bir parçası olduğunu fark etmek önemli.” dedi.

Sezonlar ve genişletme paketleri hakkında yapılan açıklamalar, “Şimdi sezonlar olsa da, hikaye hakkında düşündüğümüzde, Diablo IV oyununun dünyasını ve Sanctuary dünyasını geliştirmeye devam etmek istediğimizi biliyoruz, ancak bunun mantıklı olması için senaryoyu sezonlara yaymak ve ardından sezonları genişletmeler için zorunlu okuma haline getirmek istemiyoruz.” şeklinde devam etti ve sonlandı. Yardımcı yönetmen, bu yaklaşımın birkaç nedenden ötürü iyi olduğu konusunda ısrar etti. Bunlardan en önemlisi, “Geliştiricileri bu sezon başka bir şeye doğru ilerlediğimiz sezon demek yerine, tek başına ilgi çekici sezonlar yaratma konusunda serbest bırakmasıdır. Hayır, bu sezon şu nedenle harika.” olarak açıklandı.

Joe Piepiora, Diablo IV oyununun her sezonunun belirli bir temayı benimsediğini ve bunun da sezonluk hikaye odaklı görev dizisini etkilediğini açıkladı: “Her sezonun o temayla ilgili, o temayı araştıran bir görev dizisi var. Yeni karakterler tanıtabilir, eski karakterleri geri getirebilir, ancak Sanctuary’de geçen ve sezon boyunca devam edecek olan bağımsız bir kanonik hikayedir ve aynı zamanda bu üç aylık dönemde aynı anda mevcut olacak yeni oyun mekaniklerini ve diğer şeyleri de tanıtacaktır, ancak bir sonraki sezonda değiştirilecek ve şimdi yeni bir sezonluk görev dizisi, yeni bir sezonluk tema, yeni sezonluk oynanış, kovalanacak ödüller, savaşacak canavarlar, yeni patron karşılaşmaları ve bunun gibi şeyler sunacağız.”

Etiketler:

,