Daha önce Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi video oyunları ile karşımıza çıkmış olan Quantic Dream ekibi, geçtiğimiz günlerde de Detroit: Become Human isimli video oyunlarını piyasaya sürdü. Bu oyunu biz de inceledik ve gerçekten çok beğendik. Anlaşılan o ki bizim haricimizde beğenen de çok oyuncu olmuş. Çünkü Quantic Dream ekibinden David Cage, yayımlanan yeni bir videoda Detroit: Become Human oyununun kendilerinin en büyük çıkışını yaptığını belirtti.

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human acaba hangi anlamda büyük bir çıkış yaptı?

Quantic Dream ekibinden David Cage, yayımlanan videoda çok fazla detay vermiyor ve sadece, bizim en iyi çıkışımız oldu, diyor. Dediğimiz gibi bu noktada çok fazla detay verilmediği için bu büyük çıkışın hangi anlamda olduğunu bilemiyoruz. Satış bakımından mı yoksa pazarlama bakımından mı büyük bir çıkış oldu, tahmin edebilmek zor.

Detroit: Become Human, pazarlama bakımından büyük bir video oyunu olabilir ve büyük bir çıkış da yapmış olabilir. Bu duruma şaşırmayız çünkü Sony, bu oyunun arkasında çok sağlam bir şekilde durdu ve başarılı reklamlar yapıldı. Satış başarısı olarak da oyun, çıkış yaptığı haftada Birleşik Krallık sınırları içerisinde direkt olarak birinci sıraya oturdu ve daha önce orada çıkış yaptığından beri tahtı elden bırakmayan God of War’u tahtından etti. Bu yüzden, satış başarısı ihtimali açısından da Detroit: Become Human büyük bir çıkış gerçekleştirmiş olabilir.