Geçtiğimiz gün Detroit: Become Human için ilk kısa film yayımlanmıştı. Bu kısa filmde, oyunun evreni içerisinde bir teknoloji şirketi olan Cyberlife ve şirketin kurucusu karşımıza çıkmıştı. Bu şirket, seri bir şekilde android üretiyordu. Bugün oyun için yayımlanan ikinci kısa filmde de, bu şirket tarafından üretilmiş olan ve onaylanmış olan ilk android karşımıza çıkıyor. Bu androidin adı Chloe olarak geçiyor ve Chloe, genel olarak kişisel asistan görevini üstleniyor.

Detroit: Become Human

Yayımlanmış olan kısa filmde, bir basın mensubu ile Chloe isimli ilk onaylanmış android, bir röportaj gerçekleştiriliyor. Bu röportajda genel olarak şirket tarafından üretilmiş ve onaylanmış olan bu androidin, insanlara ne kadar yakın olduğuna tanıklık ediyoruz. Kısa filmin sonlarına doğru insanlar ve androidler arasındaki farkın konusu açılıyor ve Chloe isimli androidimiz, korkutucu bir şekilde, “Benim bir ruhum yok.” diyor. Ardından da kameraya korkutucu bir şekilde bakıyor. İlk kısa filmde de şirketin kurucusu aynı şekilde bir bakış atmıştı. Belli ki işler karışıyor.

Oyun için üçüncü kısa film de muhtemelen yarın yayımlanacak ve bu kısa film bizleri oyunun ana hikayesine bağlayacak. Çünkü bugüne kadar yayımlanmış olan kısa filmler, oyun içerisinde karşımıza çıkacak olan hikayenin öncesini bizlere göstermekte. Yine de geliştirici ekip ve Sony tarafından atılmış olan bu kısa film adımı, bize çok başarılı geldi. Kendilerini tebrik etmek lazım.

İşte Detroit: Become Human için yayımlanmış ikinci kısa film