Detroit: Become Human, geride bıraktığımız birkaç günde bolca karşımıza çıkar oldu. Öncelikle oyunun geliştirilme süreci sona erdi, ardından da oyun için özel bir demo piyasaya sürüldü. Bahsetmiş olduğumuz demo, piyasaya sürüldüğünden beri de sürekli farklı farklı içerikler ile bu oyun karşımıza çıktı. İşte Detroit: Become Human şimdi de karşımıza kamera arkası görüntüler ile çıkıyor. PlayStation, resmi YouTube kanalı üzerinden Art of Detroit başlıklı bir video yayımladı ve bu sayede bizler, oyunun tasarımının nasıl hayata geldiğini görmüş olduk. Bahsetmiş olduğumuz bu videoya sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Detroit: Become Human

Bahsetmiş olduğumuz videoya, yazımızın en altından göz atabileceksiniz ama videodan önce başka bir şeye değinmek istiyoruz: Detroit: Become Human oyununun demosuna. Çünkü PlayStation Blog üzerinden oldukça ilginç bir içerik yayımlandı. Bu içerikte, bahsetmiş olduğumuz demo sürümünün gözden kaçan detaylarına değinildi. Dilerseniz içeriğin tamamına PlayStation Blog üzerinden göz atabilirsiniz. Bizler, yazımızın devamında, bu içeriğin önemli yerlerine değineceğiz sizler için.

Detroit: Become Human ile Connor aslında sadece hava atma peşinde değil

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun demosu, Connor karakterinin asansördeki bir sahnesi ile başlıyor. Connor, bu sahnede elindeki bozuk para ile bazı fantastik hareketler yapıyor. Biz, bunları gerçek hayatta yapamıyoruz. Sizler, bu hareketlerin sadece zaman geçirmek için yapıldığını düşünebilirsiniz ama aslında oyunun evreninde Connor, o hareketler ile kendini kalibre ediyor. Evet, kendisi bir android. Unuttunuz mu yoksa?

Bahsetmiş olduğumuz asansör sahnesinden sonra karşımıza bir de balık çıkıyor. Mutlaka hatırlamışsınızdır. Peki, oyunda neden öyle bir sahne var? O balığı kurtarmak neden o kadar önemli? Bu sorunun bir cevabı var. Çünkü o balık, Dwarf Gourami veya Trichogaster Lalius olarak da bilinen, nesli tükenmek üzere olan bir balık. Siz, belki de o balığı kurtararak, koskoca bir nesli kurtardınız. Tebrik ederiz.