Strateji oyunlarının uzun süredir sessiz kalan serisi Command & Conquer, yeniden bizlerle birlikte olmak için geliyor. EA Play 2018 sırasında sürpriz bir haber geldi ve Command and Conquer: Rivals oyunu mobil platformlar için duyuruldu. Etkinlik sırasında sahnede canlı bir müsabaka ile sunulan oyun, akıllı telefon sahiplerine eğlenceli anlar yaşatacak gibi görünüyor. Oyuna dair yayımlanan iki videoyu haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz.

Command and Conquer: Rivals mobil platformlar için duyuruldu

Command and Conquer: Rivals, klasik unsurlar üzerine kurulan bir oyun

Sevilen strateji oyunları serisinin son üyesi olacak oyun, klasik gerçek zamanlı strateji oyunları hayranlarını biraz üzebilir. Mobil cihazlar için duyurulan serinin yeni oyunu Command and Conquer: Rivals, sıra tabanlı yapıya, gerçek zamanlı komut sisteminin eklenme dinamikleriyle ilgi çekiyor. Grafiklerin de bir mobil oyuna göre başarılı bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Mücadeleci bir özelliğe sahip olan oyunun PvP tarzındaki oynanışı da sahnede gerçek zamanlı olarak sergilenirken, farklı bir alana atılım yapıldığı görülüyor.

Serinin hayranlarını tatmin etmeyeceği gözlenen oyunun, genel anlamda beğenilip beğenilmeyeceğini yine oyuncular belirleyecek. Genel anlamda Command & Conquer yapısının korunduğu, askeri birimlerin eski oyunlarla paralel olarak inşa edildiği oyunda, iki askeri üst arasındaki mücadelede, bomba atabilmek birincil önem arz edecek. Belirttiğimiz üzere oyuna dair EA Play 2018 kapsamında yayımlanan oynanış ve tanıtım videolarını, haberimizin hemen en alt kısmından seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=fyNXQpAFQJc

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster