Şu sıralar Battlefield serisi üzerinde bolca söylenti dönüyor. Mesela, çok önceki söylentilere göre 2021 senesinin yeni oyunu, Battlefield: Bad Company 3 olacaktı ama daha yeni söylentilere göre EA ve DICE, bu projeyi tamamen değiştirdi. 2021 senesinde piyasaya sürülecek olan serinin yeni oyunu, şu anda o ismi taşımayacak ve modern bir dünyada geçecek şeklinde söylentiler duymuştuk. Şimdi de daha farklı söylentilere göre o oyunun yanında bir de Battlefield 3 için yeniden düzenlenmiş bir sürüm göreceğiz.

Battlefield 3

Battlefield 3 oyununun yenilenen sürümü mü geliyor?

Daha önce piyasaya sürülmüş olan iki farklı Battlefield oyunu hakkında doğru bilgiler sızdırmış olan Daqarie tarafından yapılan yeni açıklamalara göre 2021 senesinin yeni oyunu, yanında bir de yenilenen sürümde oyun bulunduracak. Bu oyun da Battlefield 3 olacak. Oyunun bu yenilenen sürümü, tüm ek paketleri ve diğer içerikleri içerisinde bulunduracak. Ayrıca söylentilerin devamına göre en azından en başta, bu oyun bağımsız olarak satılmayacak; 2021 senesinin yanında verilecek sadece.

Şimdi, konumuzu bu seriden alacağız ve EA şirketinin iki farklı markasına yöneleceğiz. İlk marka, Star Wars: Project Maverick olacak. Ortaya başka bir güvenli kaynak tarafından çıkartılan bilgilere göre bu oyun, öncelikle 16 Haziran 2020 tarihinde, küçük bir video ile gösterilecek. Oyunun tam duyurusu, EA Play Live 2020 sırasında yapılacak ve yaz ayları içerisinde de bir beta süreci gerçekleştirilecek. Ardından da tahmin edebileceğiniz gibi oyun, 2020 senesinin sonbahar aylarında resmi çıkışını gerçekleştirmiş olacak.

Bahsedeceğimiz diğer konu ise EA ile NFL arasında. Bu iki marka, yeni bir anlaşma yaptı ve bu anlaşma dahilinde EA, 2025 senesine kadar NFL markasına ait oyunlar geliştirmeye devam edebilecek. EA, bu marka için sadece simülasyon temelli oyunlar geliştirebilecek iken diğer elden 2K Games, simülasyon olmayan tipte oyun geliştirme hakkına sahip olacak. Aynı zamanda NFL Madden 21 oyununun sahipleri, NFL Madden 22 oyunu çıkana kadar, kendi oyunlarını yeni nesle ücretsiz olarak taşıyabilecek. Bu durum, farklıydı.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster