Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Battleborn için yolun sonu göründü

Bu ücretsiz oyunun sunucularının kapanış tarihi açıklandı.

Genellikle çıkış tarihlerini sizlerle paylaştığımız bu alanlarda, bu kez bir sonlanış tarihini paylaşacağız. 2K Games bünyesinde olan ücretsiz FPS oyunu Battleborn için haber yazımızın başlığında yazdığımız gibi yolun sonu göründü. Bir süre sonra oyundaki mikro ödeme birimlerinin satışları durdurulacak olan bu oyun, bir süre sonra da tamamen oyuncuların hayatlarından silinmiş olacak. Tabii o zamana kadar oyuncusu kalırsa gibi bir dokunuşta bulunarak detaylar için sizleri alt satırlarımıza alalım.

Battleborn

Battleborn, 2021 senesini göremeyecek

Gearbox Software tarafından geliştirilen bu yapım, kendisiyle benzer bir türe sahip olan ve aynı dönemde çıkışını gerçekleştiren Overwatch oyununun bir hayli gerisinde kalmıştı. Rakibi bir anda ilgi odağı olurken, işlerin kötü gitmesi nedeniyle Battleborn oyununun ücretsiz olmasına karar verilmişti. Gel gelelim bu ücretsiz olma durumu da işi kurtarmaya yetmedi ve bu yapım için yolun sonu göründü.

2K Games tarafından yapılan açıklamalara göre 24 Şubat 2020 tarihinden itibaren bu yapımdaki mikro ödeme sistemi kaldırılacak. Bir başka deyişle oyuncular gerçek parayla oyun içi öge satın almalarının yolu tıkanacak. Bir diğer açıklamaya göreyse, çevrim içi yapıya sahip olan bu oyunun sunucuları 2021 yılının Ocak ayından itibaren tamamen kapatılacak.

Yapılan resmi açıklamada 2K Games tarafının kaynaklarını farklı alanlara çevirmesine dair karar aldığı belirtildi. Bu arada, Battleborn oyununun son 30 gün içerisinde Steam platformunda anlık oyuncu sayısı olarak en fazla 38 rakamını gördüğünü belirtelim. Bu yapım aynı platformda en sonra Mayıs 2018’de anlık toplam 100 oyuncu rakamının üzerine çıkabilmişti. Hal böyle olunca, 2K Games tarafına da hak vermek gerekiyor, diyerek sözlerimizi sonlandıralım.  

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x