Assassin’s Creed Valhalla oyununun bir sonraki büyük güncellemesi, bulmaca odaklı olan Tombs of the Fallen içeriğini tamamlayacak gibi görünüyor. 27 Eylül 2022 tarihinde çıkacak olan 1.6.1 sürümlü başlık güncellemesi; İngiltere’ye dağılmış, antik tuzaklar ve bulmacalarla donatılmış üç yeni mezarı oyunculara tanıtacak. Ubisoft, bu güncelleme hakkında, “Eski bulmacaları çözmek ve kayıp hazineleri elde etmek için derin suları, erimiş lavları ve Isu öğretilerini gözlemleyin ve keşfedin.” dedi. Güncelleme ayrıca, oyuncuların şu anda sahip oldukları teçhizatın avantajlarını gümüş karşılığında rünlere dönüştürebilecekleri yeni bir yerleşim binası olan Rune Forge yapısını da içerecek.

Tüm bunların haricinde, bir dövme seti de dahil olmak üzere markanın 15. yıl dönümünü kutlayan yeni kozmetik ürünler Assassin’s Creed Valhalla oyununa eklenecek. Oskoreia festivali 20 Ekim 2022 tarihinden 10 Kasım 2022 tarihine kadar geri dönecek ve yeni etkinlikler, görevler ve özel ödüller vaat edecek. Güncellemeye dahil edilen hata düzeltmelerinin ve iyileştirmelerin bir listesi resmi güncelleme notlarında da bulunabilir. Assassin’s Creed Valhalla yapıtının son hikayesi, The Last Chapter, oyunun ana kahramanı olan Eivor karakterinin yolculuğunu bu yılın sonlarında tamamlayacak.

Assassin's Creed Valhalla: The Siege of Paris

Yaklaşmakta olan altı adet Assassin’s Creed oyunu da Eylül 2022 içerisinde Ubisoft tarafından bir etkinlik sırasında duyuruldu. Serinin bir sonraki girişi, Assassin’s Creed Mirage olacak. 2023 senesinde çıkacak olan oyun, Altın Çağının zirvesinde dokuzuncu yüzyıl Bağdat’ında geçiyor ve “ilk Assassin’s Creed oyununa özel bir gönderme” olarak tanımlanıyor. Parkur, gizlilik ve suikastlara odaklanan oynanışla Assassin’s Creed Mirage, RYO tarzı seri girişleri olan Assassin’s Creed Origins, Assassin’s Creed Odyssey ve Assassin’s Creed Valhalla oyunlarından önce piyasaya sürülen Assassin’s Creed oyunlarının aksiyon-macera tarzına dönüşü işaretliyor.

Red ve Hexe kod adlı sonraki amiral gemisi oyunları, Assassin’s Creed Infinity isimli yeni marka merkezinin bir parçası olarak piyasaya sürülecek. Assassin’s Creed Odyssey oyununun stüdyosu olan Ubisoft Quebec tarafından yapılan ve aynı yaratıcı yönetmene sahip olan Red, feodal Japonya’da geçiyor. Bunu, Kutsal Roma İmparatorluğu’nun sonraki aşamalarında cadı avları etrafında döndüğü bildirilen Ubisoft Montreal stüdyosunun Hexe oyunu takip edecek. Ubisoft ayrıca bağımsız bir çok oyunculu oyunu ve iki mobil seri girişi üzerinde çalışıyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster