Xbox Game Pass için SnowRunner, Knockout City ve dahası geliyor

Xbox Game Pass için gelen yeni oyunlar, sistemden ayrılan oyunlar, yeni ek içerikler ve daha fazlası açıklandı.

Xbox Wire üzerinden yapılan yeni bir açıklama ile birlikte Xbox Game Pass sistemine gelecek olan yeni video oyunlarını öğrendik. Mesela; bulut, konsol ve bilgisayar için SnowRunner oyunu sisteme eklendi bile. 20 Mayıs 2021 tarihinde ise karşınıza çıkacak video oyunları Peggle 2, Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, Secret Neighbor, The Catch: Carp & Coarse Fishing ve The Wild at Heart olacak. Peggle 2 ve Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, sadece bulut için eklenecek. Secret Neighbor ise bilgisayarlar için gelecek. Bulut, konsol ve bilgisayar için The Catch: Carp & Coarse Fishing gelirken, The Wild at Heart da konsol ve bilgisayar için gelecek.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass, yepyeni video oyunları ile güncelleniyor

21 Mayıs 2021 tarihinde bilgisayar ve konsol için Knockout City oyunu, oyuncuların karşısına çıkacak. 25 Mayıs 2021 tarihinde ise bulut, konsol ve bilgisayar için Maneater oyununu görebileceğiz. 27 Mayıs 2021 tarihinde de bulut ve konsol için Conan Exiles, bulut için Fuzion Frenzy, bulut için Joy Ride Turbo, konsol için MechWarrior 5: Mercenaries, bilgisayar için Slime Rancher, bilgisayar için Solasta: Crown of the Magister ve yine bilgisayar için SpellForce 3: Soul Harvest oyunları gelecek. Bu sırada, bulut için gelen bazı oyunlara Xbox Touch Control desteği de eklenecek. Bu oyunlardan bazıları Two Point Hospital ve NieR:Automata – Become as Gods Edition olacak.

Xbox Game Pass sistemine yeni video oyunları eklenirken, bir diğer yandan da halihazırda sistemde var olan yapıtlara içerik güncellemeleri geldi. Mesela, Destiny 2 oyununda Season of the Splicer başladı. Gears 5 oyununa ise Operation 7 geldi. Minecraft için de How to Train Your Dragon isimli bir ek paket eklenirken, Minecraft Dungeons oyununa da Hidden Depths isimli bir başka ek paket geldi. Son olarak, SnowRunner oyununda da New Frontiers isimli yeni bir sezon başladı. Oyuncular, tüm bu içerikler sayesinde ücretli veya ücretsiz olarak yepyeni deneyimler elde edebiliyor. Yalnız, bazı avantajları da unutmamak gerekiyor.

Xbox Game Pass Ultimate sistemine abone olan oyuncuların karşısına Perk sistemi de çıkıyor. Bu sistem sayesinde oyuncular, bazı video oyunları için ek içeriklere sahip olabiliyor. Mesela, bu dönemin yeni içerikleri de Rogue Company için Perk Pack, World of Tanks için Might and Metal Pack, Smite x Monstercat ve Warface için de Absolute Power Bundle olarak açıklandı. Son olarak, 31 Mayıs 2021 tarihinde de Xbox Game Pass sisteminden ayrılacak olan oyunları belirtmek isteriz: Assetto Corsa, Broforce, Surviving Mars, Void Bastards, Kingdom Hearts HD 1.5+2.5 Remix ve Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue.