Birkaç gün önce Windows Store sistemine, hediye özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde oyuncular, arkadaşlarına oyun veya abonelik hediye edebiliyor. Tabii aslında bu özellik daha önceden de sistemde vardı ama tüm oyunlar ve abonelikler için geçerli değildi. Şimdi Microsoft Store üzerindeki tüm ürünler hediye edilebiliyor. Oyuncular, Windows 10 üzerinden hediye alıcısının elektronik posta adresini kullanarak, Xbox One üzerinden ise direkt arkadaş listesini kullanarak hediye gönderebiliyor.

Xbox One

Windows 10 ve Xbox One üzerinden nasıl hediye gönderilir?

Arkadaşlarınıza hediye gönderebilmek için öncelikle internetten veya uygulamadan Windows Store’a erişmeniz gerekiyor. Mağazaya giriş yaptıktan sonra hediye olarak göndermek istediğiniz ürünü seçiyorsunuz ve, “Hediye olarak gönder.” seçeneğine tıklıyorsunuz. Bu noktadan sonra da ya elektronik posta adresi ile ya da arkadaş listenizden seçtiğiniz birine, hediyenizi gönderebiliyorsunuz.

Tabii Microsoft ekibi, bu sistemi bazı sınırlamalar ile getirdi. Mesela, eğer bir arkadaşınıza indirimli bir video oyunu hediye edecekseniz, 2 hafta içerisinde sadece 10 adet indirimli oyun hediye edebiliyorsunuz. İndirimsiz fiyata sahip olan video oyunlarında ise herhangi bir sınırlandırma bulunmuyor. Ayrıca bu sistem ile ön sipariş oyunlarını, mikro ödeme ile satılan para birimlerini, arkadaşlarınıza hediye edemiyorsunuz. Son olarak, hediye sisteminde ülke sınırlandırması bulunuyor. Yani, Türkiye’den alınan hediye sadece bir Türk hesabında kullanılabiliyor. Steam üzerinde olduğu gibi. Peki, sizler ilk kime bir oyun hediye edeceksiniz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler:

,