Radarımızdan kaçan gelişmeler (15 Şubat 2021 – 21 Şubat 2021)

Marvel's Avengers, Outriders, Gotham Knights, Valheim ve King of Seas gibi oyunlardan gelen haberlerimiz var.

Marvel’s Avengers, Outriders, Gotham Knights, Valheim ve King of Seas gibi oyunlardan gelen haberlerimiz ile radarımızdan kaçan gelişmeler serimiz devam ediyor. Bu serimizde, geçen hafta internet sitemizde yer vermeyi başaramadığımız önemli gelişmeleri, kısa ve öz bir şekilde sizlere sunuyoruz. Bu sayede, sektörde yaşanmış olan bazı gelişmelerden oldukça hızlı bir şekilde haberiniz olabilir.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Destiny 2

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Bungie, büyük değişikliklere hazırlanıyor

Destiny ve Halo gibi markaların arkasındaki şirket olan Bungie, 2021 ve 2022 senesinde kendisini büyütmek için önemli adımlar atacağını açıkladı. Bu adımlar arasında şirkete önemli pozisyonlarda yeni isimler katılacak ve 2022 senesinde de Hollanda içerisinde yeni bir stüdyo açılacak. Ayrıca, Destiny markası da diğer medya kategorilerinde büyütülecek ve 2025 senesinden önce de yeni bir video oyunu piyasaya sürülecek. Bu oyun, yeni bir marka olacak.

Suudi Arabistan, video oyunu sektörüne önemli yatırımlar yaptı

Public Investment Fund of Saudi Arabia; Activision, EA ve Take-Two Interactive gibi Birleşik Devletler temelli şirketlerden 3 milyar dolar değerinde hisse satın aldı. Bir diğer adıyla Suudi Arabistan’ın Kamu Yatırım Fonu olan Public Investment Fund of Saudi Arabia, bu adımları Aralık 2020 içerisinde atmıştı ama resmi açıklamalar daha yeni yapıldı. Bu yatırımların sonucunda ne olacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Bloober Team, yeni oyunu üzerinde çalışmaya başladı bile

Oyuncuların karşısına en son The Medium ile çıkmış olan Bloober Team, yeni bir korku oyunu üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu oyun net olarak detaylandırılmadı ama Bloober Team, çok ünlü bir marka için oyun geliştirdiklerini belirtti. Durum böyle olunca akıllara ilk olarak Silent Hill geliyor ama birçok söylentiye göre Konami, Silent Hill için senelerdir başka bir stüdyo ile çalışıyor; Bloober Team ile değil.

New World, bir kere daha ertelendi

Amazon şirketinin MMO tipi yeni oyunu olan New World, tekrardan ertelendi. Yeni açıklamalara göre New World, Temmuz 2021 içerisinde kapalı beta sürecine girecek ve Ağustos 2021’de de ilk sürüm oyuncuların karşısına çıkmış olacak. Erteleme yaşanmadan önce de oyuncular, bu video oyununu Mayıs 2021’de bekliyordu. Yani, Amazon tarafından birkaç aylık bir erteleme görmüş olduk efendim.

Dota 2 için bir anime serisi geliyor

Netflix platformunda Dota 2 temelli bir anime serisi yayımlanacak. Bu serinin adı Dota: Dragon’s Blood olacak ve sekiz bölümden oluşacak. 25 Mart 2021 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan bu seride, Davion isimli bir Dragon Knight’ın hikayesine tanıklık edeceğiz. Bu seri için yayımlanan tanıtım videosunu ise YouTube üzerinden rahatlıkla seyredebilirsiniz. Bağlantısını bir önceki cümlemizde sizler için verdik.

No Man’s Sky
Radarımızdan kaçan gelişmeler: No Man’s Sky

No Man’s Sky için Companions güncellemesi geldi

2021 senesinde de desteklenmeye devam eden No Man’s Sky, Companions güncellemesi ile oyunculara evcil uzaylı hayvanlar sundu. Bu evcil hayvanlar, hem nadir hazineler ve kaynaklar bulabilecek, hem de sahiplerini tehlikelerden koruyabilecek. Güncellemenin tanıtım videosu ise yine YouTube platformu üzerinde yer alıyor. Bu görüntüler sayesinde güncellemeyi daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Tales from the Borderlands, satışa geri döndü

Geride bıraktığımız senelerde Telltale Games şirketinin batmasıyla birlikte satıştan kaldırılan Tales from the Borderlands, aynı şirketin yeniden doğması ve gerekli markalar ile yeniden anlaşmaların sağlanması ile satışa geri döndü. Tales from the Borderlands, 17 Şubat 2021 tarihinden itibaren tekrardan satılmaya başlandı. Daha önceden bu oyunun yeni nesil sürümü de söylenmişti ama o konuda hiçbir şey yaşanmadı.

Marvel’s Avengers oyununun yeni nesil sürümü Mart 2021’de geliyor

Square Enix tarafından yapılan yeni bir açıklama sayesinde öğrenmiş olduk ki Marvel’s Avengers, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için özel desteğini 18 Mart 2021 tarihinde oyunculara sunacak. Aynı tarihte, bu oyunun ikinci kahramanı ve ikinci operasyonu da sunulacak. Kahraman, tabii ki Hawkeye olacak ve hikaye temelli yeni operasyon da Operation Hawkeye: Future Imperfect olarak geçecek.

Six Days in Fallujah geri dönüyor

Konami, 10 sene önce gerçek savaş hikayelerinden esinlenen bir video oyunu geliştiriyordu. Six Days in Fallujah isimli bu oyun iptal edilmişti ama şimdi kendisi, 2021 için tekrardan duyuruldu. Açıklamalara göre Six Days in Fallujah, PC ve konsollar için bu sene çıkacak; gerçek savaş hikayeleri konseptini de korumaya devam edecek. Oyunun tanıtım videosu ise YouTube platformunda yer alıyor.

Outriders oyununun demosu detaylandırıldı

Outriders oyununun demosunun 25 Şubat 2021 tarihinde indirmeye açılacağı biliniyordu. Şimdi ise bu demo için bazı ek bilgiler verildi. Bu bilgilere göre demo tamamen ücretsiz olacak ve ilerlemeler ana oyuna aktarılabilecek. Yine de demoda en fazla 7. seviyeye kadar ulaşabileceksiniz ve sadece başlangıç içeriklerini keşfedebileceksiniz. Demonun boyutu ise 20 GB ile 25 GB arasında olacak.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Gotham Knights

Gotham Knights oyununun çıkış dönemi belli olmuş olabilir

Birleşik Krallık temelli büyük bir perakendeci, Gotham Knights oyununun çıkış tarihini 31 Temmuz 2021 olarak listeledi. Bu bir yer tutucu tarih ama birçok tahmine göre bu tarih, aslında oyunun piyasaya sürüleceği dönemi işaret ediyor. Birçok oyuncu, oyunun Temmuz 2021 içerisinde piyasaya sürüleceğine inanıyor; geçmişte de bu tip bilgilere yönelik söylentiler ortaya çıkmıştı.

It Takes Two oyununun geliştirilme süreci bitti

Çıkışına bir ay gibi bir zaman kala It Takes Two oyununun geliştirilme süreci bitti. En son A Way Out oyununu geliştirmiş olan stüdyo tarafından hazırlanan It Takes Two, bu sürecin bitmesi ile ertelenme ihtimalini de ortadan kaldırmış oldu. Geliştirici ekip, çıkış tarihine kadar oyunu cilalamaya çalışacaktır ve bu sırada dağıtımcı şirket de lojistik ile ilgilenecektir diye tahmin ediyoruz.

Embracer Group, Mart 2022’ye kadar 70’den fazla oyun bitirecek

Embracer Group tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre bu şirket, 31 Mart 2021 tarihine kadar 70’den fazla video oyununun geliştirilme sürecini tamamlamayı planlıyor. Bu şirketin altında Coffee Stain Holding, Gearbox Entertainment, Koch Media/Deep Silver, Saber Interactive ve THQ Nordic gibi inanılmaz önemli markaların olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Resident Evil: Revelations için bir devam oyunu çok yakında gelebilir

Capcom ve özellikle de Resident Evil hakkında sızdırdığı doğru bilgilerle tanınan Dusk Golem tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre üçüncü Resident Evil: Revelations oyunu, Resident Evil Village oyununun piyasaya sürülmesinden sonraki 1 sene içerisinde oyuncuların karşısına çıkacak. Yani, Mayıs 2022 dönemine kadar Capcom, yeni bir Resident Evil: Revelations oyununu duyurup, piyasaya sürebilir.

Hot Wheels Unleashed oyunu sızdırıldı

Microsoft Store üzerinde Hot Wheels Unleashed isimli bir video oyununun sayfası göründü. Bu sayfadaki detaylara göre bahsi geçen yeni oyun, RIDE serisinin de arkasında olan Milestone tarafından geliştiriliyor. Ayrıca açıklamalara göre oyunun odak noktaları arasında ikonik arabaları toplamak, pist yapmak ve nefes kesici yarışlarda yer almak bulunuyor gibi görünüyor.

King of Seas
Radarımızdan kaçan gelişmeler: King of Seas

King of Seas oyunu ertelendi

King of Seas isimli video oyunu normal şartlar altında 18 Şubat 2021 tarihinde çıkışını gerçekleştirecekti ama önemli bir ertelenme yaşandı. Oyunun çıkış tarihinden tam 1 gün önce geliştirici ekip, King of Seas oyununun Mayıs 2021’e ertelendiğini duyurdu. Tahminlere göre bu ertelenmenin sebebi, geliştirici ekibin direkt olarak Team17 ile yeni bir dağıtım anlaşması sağlamış olması.

Valheim, 16 günde 3 milyon adet sattı

Viking temalı bir hayatta kalma oyunu olan Valheim, çıkışını gerçekleştirdiği günden beri oyuncuların oldukça ilgisini çekmişti. Şimdi ise oyunun geliştirici ekibinden gelen yeni bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki Valheim, 16 gün içerisinde 3 milyon adet satmayı başardı. Bu başarının tamamı da tabii ki Steam üzerinden geldi; oyun sadece PC için çıktı. Valheim oyununun 4 kişi tarafından geliştirildiğini de belirtmek istiyoruz.

Remedy Entertainment, en iyi senesini geçirdi

Remedy Entertainment, 2020 senesinde hiç yeni bir oyun piyasaya sürmemiş olmasına rağmen en iyi senesini geçirdi. Şirketin söylediğine göre bu başarının en büyük nedenlerinden bir tanesi Control. Bu oyun, çıkışından 15 ay sonra bile başarılı bir performans sergilemeyi başarmıştı. 2020 senesi boyunca bu oyun için genişletme paketleri, ücretsiz güncellemeler ve daha fazlası da çıkmıştı.

Xbox Series X/S için FPS Boost, her oyunda kullanılmayacak

Xbox Series X/S konsollarında oynanan eski oyunların FPS değerini ikiye, hatta üçe ve dörde katlayabilen bir sistem olan FPS Boost, geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Sistem, oyuncuları çok heyecanlandırmıştı ama bazı oyuncular, sistemden gerçekçi olmayan beklentilere kapılmıştı. Microsoft ise yeni bir açıklama yaparak, FPS Boost özelliğinin sadece belli oyunlarda kullanılacağına, sistemin hiçbir zaman tüm oyunlara yayılmayacağını söyledi.

Microsoft, Mayıs 2021’de bir etkinlik düzenleyebilir

Ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre Microsoft, ZeniMax Media şirketini satın alması ile alakalı olarak Mayıs 2021 içerisinde önemli bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlik sırasında muhtemelen ZeniMax Media çatısı altında yer alan oyunlara yer verilecek ve bu satın alımın, gelecek oyunlar için ne anlam taşıdığından bahsedilecek. Etkinliğin nasıl bir tipte olacağı bilinmiyor ama her şekilde oyuncular yeni bilgiler alacaktır.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Suicide Squad: Kill the Justice League

Warner Bros. Interactive Entertainment, ücretsiz bir oyun yapıyor

Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından 2019 senesinde San Diego’da yeni bir stüdyo açılmıştı. Şimdi ise ortaya çıkan iş ilanlarına göre bu stüdyo, AAA seviyesinde ücretsiz ve çapraz platform özelliklerini destekleyen bir oyun üzerinde çalışıyor. Bu oyunun Unreal Engine 4 ile geliştirildiği biliniyor ve yeni nesil konsollar da hedef alınıyor. Ayrıca oyunun lisanslı bir yapıt olacağına dair cümleler de kuruluyor.

31st Union stüdyosunun ilk oyunu ortaya çıktı

2K Games şirketine bağlı bir stüdyo olan 31st Union, 2019 senesinde kurulmuştu ve şimdi de iş ilanları aracılığı ile bu stüdyonun ilk oyunu hakkında bilgi sahibi olduk. Bu bilgilere göre oyun, çoklu oyuncu temelli ve karakterlerin öne çıktığı bir oyun olacak. Unreal Engine 4 ile geliştirilen bu oyun, çevrim içi servis mantığına sahip olacak ve hikaye anlatımı için sinematik sahneler de bulunduracak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x