2009 senesinde bir kadın, Cristiano Ronaldo tarafından tecavüze uğradığını belirtmişti ve zamanında bu olay oldukça ses getirmişti. Bu durumda Cristiano Ronaldo suçsuz bulunmuştu ve dava kapanmıştı. İşte aynı dava tekrar açıldı ve polis, gerekli soruşturmayı en baştan başlattı. Bu durumda da FIFA 19 oyununda bu isme yer vermiş olan EA, yavaş yavaş bahsettiğimiz futbolcu ile olan ilişkisini kesmeye başladı; bu sefer durum biraz daha ciddi görünüyor.

FIFA 19

EA ile İngiltere Premier Lig arasında da yeni bir anlaşma yaşandı

EA, bu konuda, “Cristiano Ronaldo ile alakalı olan bazı raporlar gördük ve durumu yakından takip ediyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından ise ay başından beri bahsettiğimiz video oyunu ile alakalı olan birçok noktada, bahsettiğimiz futbolcunun fotoğrafları kaldırıldı. Tabii ki oyunun içerisinde ve kapağında bu isim hala bulunuyor ama mesela EA ekibinin internet sitesindeki spor oyunları sekmesinde her serinin kapak yıldızı bulunurken; FIFA serisinde herhangi bir kapak yıldızı görünmüyor. Daha önce o noktada Cristiano Ronaldo vardı ve kaldırıldı.

Yaşanmış olan bu durumların haricinde EA başka bir açıklama daha yaptı ve FIFA 19 oyununun elektronik spor programı dahilinde İngiltere Premier Lig ile bir anlaşmaya vardıklarını belirtti. Bu anlaşma dahilinde Birleşik Krallık sınırları içerisindeki oyuncular; ePremier League etkinliğine katılabilecek. ePremier League, EA Sports FIFA Global Series kapmasında gerçekleştirilecek bir etkinlik olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster