PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 25 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Detroit: Become Human oyununun ilk iki günde elde ettiği kutulu sürüm satış rakamları tahmin edildi. Öncesinde Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi benzer türde yapımlara imza atan Fransa merkezli Quantic Dream ekibi tarafından geliştirilen bu video oyunu merakla bekleniyordu. Bu beklentilerin; en azından ilk iki günde kutulu satış rakamlarına ne kadar yansıdığını, hangi bölgelerde ve hangi ülkelerde oyunun daha çok rağbet gördüğüne dair rakamları VGChartz Global haftalık grafiği vasıtasıyla görebiliyoruz. Dilerseniz, bu üç androidi kontrol ettiğimiz ve yönlendirdiğimiz oyuna dair kutulu sürüm satış rakamlarına, beraberce bir göz atalım.

Detroit: Become Human oyununun ilk 2 günlük satış verileri açıklandı

Detroit: Become Human kutulu sürümü, en çok Avrupa bölgesinde satıldı

Yayıncılığı Sony Interactive Entertainment tarafından üstlenilen bu Quantic Dream yapımı oyun için elde edilen verilere göre; oyunun çıkışından itibaren iki gün içerisinde toplamda 362.717 adet kutulu sürüm satışı yapıldığını görüyoruz. VGChartz Global haftalık verilerinden alınan rakamların neden 2 günlük bir sonuç verdiğini merak eden okurlarımız olabilirler. Kısaca söyleyelim bu veriler, 26 Mayıs 2018 tarihinde biten haftaya ait satış rakamlarını gösteriyor. Yani, 25 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirdiğini belirttiğimiz Detroit: Become Human oyununa dair, çıkışı ve sonraki gün olmak üzere, ilk iki günün, kutulu sürümünün rakamları elde edilebiliyor. Dilerseniz bu ayrıntıyı da paylaştıktan sonra, oyunun kutulu sürümünün hangi bölgelerde ve hangi ülkelerde ne kadar satıldığına dair rakamları da inceleyelim.

Açıklanan verilere baktığımızda, Detroit: Become Human oyununun kutulu sürümüne dair en çok talebin Avrupa bölgesinden geldiğini anlıyoruz. Rakamlara göre oyunun kutulu sürüm satışlarının; % 41’lik bir oranı, 150.402 satış adediyle Avrupa Bölgesinde gerçekleştiği görülüyor. Bu rakamları, 109.568 adet satış ve % 30’luk satış oranıyla Birleşik Amerika Bölgesi; 40.502 adet satış ve % 11’lik satış oranıyla Japonya Bölgesi takip ediyor.

Oyunun kutulu sürümünün en çok talep gördüğü Avrupa bölgesinde, hangi ülkelerde daha çok satıldığına dair rakamları da sizlere verelim. Bu verilere göre, Detroit: Become Human oyununun, çıkışını gerçekleştirdiği ilk iki günde; İngiltere’de 23.147 adet, Almanya’da 30.026 adet ve oyunun geliştirici ekibinin merkezi olan Fransa’da da 23.666 adet kutulu olarak satıldığını görüyoruz. Diğer verilerdeki bölgeler zaten ülke olduğundan, böyle bir ayrımın yapılmadığını da kafa karışıklığı olmaması adına yazımızın sonuna ekleyelim.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster