Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Cyberpunk 2077, yeni görüntüleri ve bilgileri ile karşımıza yine çıktı

Cyberpunk 2077 için iki farklı video yayımlandı, yepyeni özellikler duyuruldu ve yeni bir anime projesinden bahsedildi.

25 Haziran 2020 tarihinde CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için bir canlı yayın gerçekleştirecekti. Bu olay yaşandı ve oyun, tam 25 dakika boyunca yeni detayları ile oyunculara sunuldu. Bizler de bu haberimizde, oyun hakkında öğrendiğimiz her şeyi, görüntüleri ile sizlere sunmaya çalışacağız. Dilerseniz öncelikle, haberimizin en tepesinden canlı yayının tekrarını izleyebileceğini söyleyelim. Eğer bu yayını henüz izlemediyseniz, öncelikle kendisine bir göz atmanızı öneriyoruz. Yayının kendisi oldukça eğlenceli idi.

Bahsi geçen canlı yayın sırasında aslında Cyberpunk 2077, iki farklı şekilde gösterildi. İlk gösterimde The Gig isimli bir tanıtım videosu izledik. Oynanış görüntülerinden oluşan bu hikaye temelli tanıtım videosunu eğer dilerseniz haberimizin devamından sizler de izleyebileceksiniz. The Gig ardından oyunun yeni bir özelliği de tanıtıldı. Bu tanıtım, yepyeni bir oynanış videosu ile yapıldı ve tanıtılan özelliğin adı da beyin dansı, veya İngilizce adı ile Braindance idi. Bu özellik sayesinde anıları, çok farklı şekilde yaşayabiliyoruz.

Eğer dilerseniz, beyin dansı özelliğinin tanıtıldığı anları, canlı yayının tekrarından görebileceksiniz. Yalnız, ortaya çıkan görüntüler bu kadarı ile de sınırlı kalmıyor; Xbox markasının resmi YouTube kanalı üzerinden Cyberpunk 2077 oyununa dair uzatılmış bir oynanış videosu da yayımlandı. Eğer dilerseniz, The Gig ile birlikte bahsi geçen oynanış videosunu da haberimizin devamında görebileceksiniz. Bu görüntülerde Xbox markasından bir isim, oyun hakkındaki deneyimlerinden de İngilizce olarak bahsediyor efendim.

Xbox tarafından yayımlanan video aracılığı ile hem oyunun nasıl başlayacağını, hem de karakterimizin temel hikayesinin oyunu nasıl etkileyeceğini öğrenmiş olduk. Oynanış videosuna bakacak olursak bu geçmiş hikayemiz, daha giriş bölümünden itibaren oyunu değiştirecek. Bu sayede de oyuncular, üç farklı hikayeye ait üç farklı giriş bölümünü deneyimleyebilecek. Ayrıca bu etki, oyunun devamında da var olacak. Yani, bu oyunu toplamda üç kere oynamanız gerekebilecek her şeyi görmek istiyorsanız.

Cyberpunk 2077 için ön incelemeler de yayımlandı

Hemen yukarıdaki videodan Xbox markasının videolu ön incelemesini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda PlayStation tarafı da PlayStation Blog üzerinden bir ön inceleme yayımladı. Bu yazıdan aldığımız bilgilere göre Cyberpunk 2077 oyununun karakter oluşturma ve özelleştirme sistemleri akıl almaz seviyede detaylı. Aynı zamanda hem Xbox, hem de PlayStation tarafından yayımlanan içeriklere göre bu oyunda silah ve şiddet, her zaman sonuç getirmeyecek. Oyuncular, zaman zaman politik de davranmalılar.

Tüm bunların haricinde, Cyberpunk 2077 oyununun çıkış döneminde, tabii ki PC tarafında, DLSS 2.0 desteğini sunacağını da öğrendik. Aynı zamanda oyunun oynanabilir sürümünde ışın izleme teknolojileri de bulunuyordu ve yayımlanan demo da bir bilgisayarda, NVIDIA GeForce RTX2080 Ti aracılığı ile 1080p/60 FPS değerlerinde oynatılabiliyordu. Ayrıca bu performansa ışın izleme teknolojisi dahil edilmişti. Bu teknoloji olmadan oyunun nasıl bir performans verdiğini ne yazık ki bilemiyoruz efendim.

Cyberpunk 2077

NVIDIA ve CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 oyununda ışın izleme teknolojisinin nasıl çalışacağından da bahsetti. Öncelikle bu teknoloji, oyundaki yansımalara el atacak ve oyuncular, gerçek zamanlı ve aynı zamanda da kaliteli yansımalar görecek. Bunun üzerine, birçok yüzey tarafından verilen ışıklandırmalar da ışın izleme teknolojisi ile daha kaliteli bir hale getirilecek. Aynı zamanda bu teknoloji, atmosfer için de ekstra özelliklere sahip olacak. Gölgeler de bu teknoloji ile verilecek ve daha gerçekçi olacaklar.

CD Projekt RED ekibinin söylediğine göre oyunculara gösterilmiş olan görüntülerin tamamı da oyunun prolog kısmından geliyor. Yani, aslında izlediğiniz tüm görüntüler, oyunun ilk birkaç saatine, açılış bölümüne ait. Bu sayede de oyunun hikayesi ve/veya oynanışı hakkında herhangi bir kritik bilgi görmüyoruz. Haberimizi sonlandırmadan önce bir de hem Cyberpunk markası için gelecek olan yeni bir üründen bahsetmek istiyoruz. Dilerseniz bu ürüne, haberimizin devamından bir göz atalım.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk: Edgerunners, resmi olarak duyuruldu

CD Projekt RED tarafından gerçekleştirilen canlı yayın sırasında sadece Cyberpunk 2077 oyununa yer verilmedi; aynı zamanda Japonya temelli bir stüdyonun, CD Projekt RED ve Netflix ile anlaşarak, Cyberpunk temelli bir anime ürettiği de duyuruldu. Açıklamalara bakacak olursak bu anime, 2022 senesinde Netflix üzerinde piyasaya sürülecek ve kendisinin adı da Cyberpunk: Edgerunners olacak. Oyun ile aynı evrende ve aynı bölgede geçecek olan bu anime, yeni karakterlere ve yeni hikayelere ev sahipliği yapacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x