Call of Duty: Black Ops Cold War, yeni nesilde 120 FPS olarak oynanabilecek

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarında bulunacak olan özellikler açıklandı.

Activision ve Treyarch, yayımladığı yeni yazılarda Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerine değindi. Mesela, öğrenmiş olduk ki bu oyun, PlayStation 5 konsolu üzerinde üç boyutlu sese destek verecek ve DualSense üzerinde bulunan her teknoloji de kullanılacak. Yani, oyuncular DualSense aracılığı ile tetiği çekerken, gerçekten o hissi alabilecek. Daha da önemli haber olarak bu oyun; PC, PlayStation 5, Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarında 120 FPS olarak çalıştırılabilecek. Bunun için tabii ki ekranlarının 120 Hz olması gerekecek.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War, bolca yeni nesil özellik bulunduracak

Yapılan açıklamaların devamına göre Call of Duty: Black Ops Cold War, yeni nesilde ışın izleme teknolojisini de destekleyecek. Bunun yanında, PC tarafında NVIDIA ile bir iş birliği yapılacak ve bu iş birliğinin sonucunda da gecikme hızını düşüren bir teknoloji kullanılacak. Oyunun genelinde ise Threat Priority isimli bir sistem yer alacak. Oyuncular, Threat Priority sayesinde sadece ihtiyacı olan sesleri duyacak. Bu, oyunun gerçekçiliğini nasıl etkileyecek, bilemiyoruz ama oynanışı daha stratejik yapacağını düşünebiliriz. Yine de bazı oyuncular şimdiden bu özelliği ne yazık ki sevmedi.

Tüm bunların haricinde, Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun çapraz platform, çapraz ilerleme ve çapraz nesil teknolojilerine destek vereceği de açıklandı. Çapraz platform desteği sayesinde oyunun çıkış yapacağı tüm platformlar, tek bir topluluk olacak ve birlikte oyun oynayacak. Çapraz ilerleme sayesinde ise her platformda sadece 1 adet hesabınız olacak. Yani, PC tarafında oynadığınız hesabınız ile herhangi bir ilerleme kaybetmeden, diğer platformlarda da oynayabileceksiniz. Çapraz nesil sayesinde de bu oyunu nesiller ayırmamış olacak. Diğer tüm özellikler, nesiller arasında kullanılabilecek.

Call of Duty: Warzone ise Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun temasına bürünecek. Bu şekilde iki oyunun ilerleme sistemleri, savaş bileti ögeleri, mağaza satışları filan birleştirilecek. Yani, şu anda Call of Duty: Modern Warfare ile Call of Duty: Warzone arasında nasıl güçlü bir bağ varsa, aynı bağ yeni oyun ile de kurulacak. Bu arada, yeni oyunumuzun sezonluk içerik sistemleri, güncellemeleri, mağazada satılan ögeleri, savaş biletinde yer alan hediyeleri filan Call of Duty: Modern Warfare oyunundakinden pek farklı olmayacak. Yani, kurulu olan sistem devam ettirilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x