Battlefield 2042 oyununun açık betası PlayStation Plus gerektirmeyecek

Battlefield 2042 oyununu erkenden denemek için EA Play veya Xbox Game Pass Ultimate sistemlerine de abone olabilirsiniz.

5 Ekim 2021 tarihinde ön indirme süreci başlayacak olan Battlefield 2042 oyununun açık beta versiyonu birçok oyuncu tarafından bekleniyor. Bu oyunun açık beta versiyonunun erken erişim süreci 6 Ekim 2021 ve 7 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 8 Ekim 2021 ve 9 Ekim 2021 tarihlerinde de herkese açık bir açık beta göreceğiz. İşte bu tarihlerin tamamında, PlayStation konsollarındaki oyuncuların oyuna erişebilmesi için PlayStation Plus sistemine abone olması gerekmeyecek. Yalnız, Xbox tarafında ne yazık ki herkesin Xbox Live Gold sistemine abone olması gerekecek; abone olmayanlar, oyuna erişim sağlayamayacak.

Battlefield 2042

PlayStation Plus veya Xbox Live Gold sistemlerine abone olmak kolay; önemli olan oyuncuların iki gün daha fazla Battlefield 2042 oyununun açık beta versiyonunu deneyebilmesi. Normalde, erken erişim günlerinin sadece oyuna ön sipariş verenlere özel olacağı biliniyordu ama EA, önemli bir açıklama yaptı ve EA Play sistemine abone olan herkese de erken erişim imkanının sunulacağını açıkladı. Hatta, bununla alakalı olarak büyük bir indirim yapıldı ve EA Play için 1 aylık abonelik fiyatı 1 USD olarak ayarlandı. Yani, eğer bu oyunun açık betasını iki gün daha fazla denemek istiyorsanız, oyuna ön sipariş vermek yerine EA Play sistemine abone olabilirsiniz.

Tabii bu dediğimiz daha çok PlayStation konsolundaki oyuncuları ilgilendiriyor. Xbox tarafında eğer Xbox Game Pass Ultimate sistemine aboneyseniz, otomatik olarak EA Play için de abone olarak sayılıyorsunuz. Bu yüzden de aslında sadece EA Play değil, Xbox Game Pass Ultimate sistemine abone olan oyuncular da açık beta versiyonuna iki gün erkenden erişebiliyor.