14 Haziran 2013 tarihinde PlayStation 3 için çıkışını gerçekleştirmiş olan The Last of Us, birçok oyuncu tarafından sevilmişti. Oyunun inceleme puanları da oldukça yüksekti. Tabii durum böyle olunca bahsettiğimiz video oyunu, PlayStation 3 ile aynı paketin içerisine girdi, o şekilde satıldı. O da yetmedi, PlayStation 4 için elden geçirildi bu video oyunu. O da yetmedi, elden geçirilmiş video oyunu ile PlayStation 4 aynı pakete girdi. Sonucunda ise The Last of Us, 17 milyondan fazla satmayı başardı.

The Last of Us

The Last of Us, önemli bir başarıya imza attı

Bahsetmiş olduğumuz bu bilgi, oyunun geliştirici ekibi tarafından yapılan bir açıklama ile verildi. Eğer dilerseniz bahsetmiş olduğumuz bu açıklamaya hemen aşağıdaki Twitter gönderisinden de göz atabilirsiniz. Son olarak, eğer dilerseniz bu oyunun başarısı hakkındaki düşüncelerinizi de bizlere iletebilirsiniz efendim.

Amansız bir salgının medeniyeti kırıp geçirmesinin üzerinden yirmi yıl geçti. Hayatta kalanlar zorlu karantina bölgelerinde hayata tutunmaya çalışıyor. Dışarıdaysa korkunç salgına yakalanmış acımasız haydutlar kol geziyor.

Joel için her gün bir numaraya göz kulak olmaktan ibaret. Ancak Fireflies direniş grubunu bulmak için genç Ellie’ye eşlik etmekle görevlendirildiğinde yaşama istekleri sınıra dayanacak.

Ekstra tek kişilik Left Behind bölümünde Ellie’nin geçmişine dalın, yeni zorluk modu, ekstra çok oyunculu haritalarla kendinize meydan okuyun. Ayrıca, oyunun karakterleri ve yaratıcılarının oluşturduğu perde arkası belgesel sayesinde olağanüstü ve ıssız oyun dünyasıyla ilgili daha fazla şey keşfedin.