PlayStation için önümüzdeki hafta 3 yeni kulaklık ve 2 yeni monitör duyurulabilir

Tüm bu yeni ürünler, Sony Inzone markası altında toplanacak gibi görünüyor.

Son güncelleme:

Geçen hafta Sony şirketinin yakın gelecekte PlayStation 5 için yeni bir DualSense kontrolcüsünü potansiyel olarak duyurulabileceği Tom Henderson tarafından bildirilmişti. Bu varsayım, Sony şirketinin aslında bu hafta sonunda yeni donanımları ortaya çıkaracağı bilgisine dayanıyordu. Kontrolcünün ortaya çıkıp, çıkmayacağına dair bir onay olmamasına rağmen, bunun yaşanacak olması mantıklı görünüyor. Durumun bu olduğuna dair hala resmi bir onay veya içeriden gelen bir fısıltı yok ama kaynakların bildiklerine göre önümüzdeki hafta Sony cephesinden büyük bir etkinlik göreceğiz. Bu etkinlik, donanımlara odaklanacak.

Sony şirketinin yeni kulaklıkları olan bir donanım seti ile ilgili bilgiler zaten ortaya çıktı. Bunlar, önümüzdeki hafta açıklanacak üç set ile yeni INZONE H serisi kulaklıklardır. INZONE H3, INZONE H7 ve INZONE H9 ürünlerinin tümü oyun için 360 uzamsal ses ile birlikte gelir ve tümü Discord sertifikalıdır. INZONE H3, kablolu bir kulaklık olacak ve en ucuz ürün opsiyonunu oluşturacak. INZONE H7, kablosuz olacak ve en iyi batarya ömrünü sunacak. INZONE H9 ise gürültü engelleme özelliği ile ön plana çıkacak ve ayrıca en pahalı kulaklık olacak.

Sony ve PlayStation

Kulaklıkların fiyat noktaları henüz açıklanmadı. Sony, üç yeni kulaklığa ek olarak, INZONE markası altında, otomatik HDR tipi ton eşleme ve otomatik tür resim modunu içeren PlayStation konsollarına özel özellikler içeren iki yepyeni oyun monitörünü de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tom Henderson tarafından verilen bilgilere göre bu monitörlerden biri 144 Hz değerinde 4K oyun için, diğeri de 240 Hz değerinde 1080p oyun için olacak. Her iki cihaz da PlayStation 5 için mükemmel olarak tanımlandı ve VRR (HDMI/G-Sync) desteği aldı ve düşük gecikme (1ms GtG) içeriyor. Sony ayrıca her iki monitör için de HDR desteğini (4K/144 Hz olan monitörde DisplayHDR600, Full HD/240 Hz olan monitörde DisplayHDR400) sunacak.

Bu monitörlerin her ikisinin de FPS sayısını, oyun süresini, bir vizörü, karanlık yerlerde parlaklığı iyileştirmeyi, parlaklığı ve kontrastı iyileştirmeyi içeren monitörleri içeren oyun desteği özellikleri ile geleceğine inanılıyor. Bu özellikler kullanıcının isteğine göre açılıp kapatılarak düşmanları daha iyi görebilir. Monitörlerin fiyat noktaları henüz açıklanmadı. Bununla birlikte, Sony şirketinin yeni DualSense kontrolcüsünün de tanıtıp, tanıtmayacağı hala belli değil, ancak kaynaklarım bu beş yeni donanımın önümüzdeki hafta açıklanacağını ve Sony şirketinin yeni INZONE markasının bir parçası olacağını söyledi.

Güncelleme (22 Haziran 2022)