Sony, 29 Haziran 2022 tarihinde yeni donanımlar tanıtacak

Bu donanımların daha önce sızdırılan kulaklıklar ve monitörler olduğu tahmin ediliyor.


Sadece birkaç gün önce Sony şirketinin INZONE markası altında yeni oyuncu donanımları duyuracağı söylenmişti. Şimdi ise şirket, Twitter üzerinden resmi bir açıklama yaparak, 29 Haziran 2022 tarihini işaret etti. Bu paylaşımda hiçbir bilgi verilmedi, sadece yeni ürünlerin duyurulacağı belirtildi ama etiket olarak “FindYourNewZONE” kullanıldı. Bu da INZONE markasına yapılan bir atıf olarak tahmin ediliyor. Bahsi geçen açıklamada yer verilen bağlantı ise duyurunun gerçekleştirileceği videoya gidiyor. Video, 29 Haziran 2022 tarihinde, Türkiye saati ile 00:00’da aktif olacak. Tom Henderson’ın da bu konu için bazı söyleyeceği şeyler var.

Sony, 29 Haziran 2022 tarihinde yeni donanımlar tanıtacak

INZONE markasını daha önce sızdırmış; yeni bir DualSense, üç yeni kulaklık ve iki yeni monitörün duyurulacağını belirtmiş olan Tom Henderson, şimdi yeni bir açıklama yaptı ve bu etkinlikte yeni DualSense kontrolcüsünün gösterilmeyeceğini, sadece monitör ve kulaklıklara yer verileceğini belirtti. Bu ürünler, INZONE markası üzerinden çıkacak ve Sony Interactive Entertainment, aynı zamanda Riot Games ile Valorant üzerinden yaptığı bir anlaşmayı da duyuracak. Bu anlaşmanın ne olduğu bilinmiyor ama etkinlik, donanımlara odaklandığı için Valorant temalı oyuncu ürünlerinin gösterileceği tahmin ediliyor.

Tom Henderson, Valorant oyununun PlayStation konsollarına en azından şimdilik geleceğini düşünmüyor ve bunun duyuru ile alakalı olmadığını belirtiyor. Bu arada, kulaklıkların da 100 USD, 200 USD ve 300 USD gibi üç farklı fiyattan satılacağı söyleniyor. Yalnız bu söylenti Tom Henderson cephesinden değil, güvenilirliği bilinmeyen daha farklı bir kaynak tarafından ortaya atılıyor. Yine de tüm bu söylentilerin gerçek olup, olmadığını 29 Haziran 2022 tarihinde öğreneceğiz. Ayrıca bu şirket, yeni bir etkinlik duyurdu ama aynı zamanda, Ağustos 2022 içerisinde gerçekleştirilecek olan bir etkinlikte yer almayacaklarını da belirtti.

PlayStation, Gamescom 2022 etkinliğinde yer almayacak

Sony Interactive Entertainment, Gamescom 2022 etkinliğine katılmayacağını belirten en yeni şirket oldu. Yapılan bir açıklamada PlayStation firmasının sözcüsü, Ağustos 2022 içerisinde gerçekleşecek ve pandemiden bu yana ilk fiziksel şovun sunulacağı Gamescom 2022 etkinliğine katılmayacaklarını doğruladı. Nintendo, Activision Blizzard ve Take-Two Interactive gibi diğer şirketler de Gamescom 2022 etkinliğine katılmayacaklarını geçmişte söylemişlerdi. Bu etkinliğin organizatörleri, bu senenin etkinliğine 250’den fazla şirketin katılacağını iddia ediyor, ancak bu yazı yazılırken; Bandai Namco Entertainment, THQ Nordic ve Koch Media dahil olmak üzere yalnızca bir avuç büyük yayıncı kamuya açık olarak varlıklarını onayladı.

VGC tarafından yayımlanan bir rapora göre, etkinlik ile alakalı bir sorun, birçok yayıncının Gamescom gibi etkinliklerde sunulanlar gibi pandemiden bu yana yayın öncesi oyun demolarını planlamayı bırakması ve bu nedenle büyük bir halka açık gösteride gösterecek çok az şeyin olması. 24 Ağustos 2022 ile 28 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Gamescom 2022, Köln’de yerinde ve aynı anda çevrim içi olarak düzenlenen karma bir etkinlik olacak. Etkinlik, 23 Ağustos 2022 tarihinde Gamescom 2022: Opening Night Live ile başlayacak. Ardından, bilet sahipleri için dört günlük genel erişimden önce, 24 Ağustos 2022 tarihinde ticari ziyaretçiler, basın ve içerik oluşturucular için açılacak.