RAGE 2 gümbür gümbür bir şekilde oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tabii bu sırada oyunun geliştirici ekibi de sayısız röportaj veriyor. Bu röportajların arasına bir yenisi eklendi geçtiğimiz gün. Yayımlanan yeni röportaja göre bahsetmiş olduğumuz video oyununda gördüğümüz her yere gidebileceğiz. Ayrıca bu oyun ile The Legend of Zelda: Breath of the Wild arasında da önemli bir benzerlik olacak gibi görünüyor.

RAGE 2

RAGE 2, ilk oyun ile verilmiş sözleri tutacak

Hatırlayacak olursanız bu serinin ilk oyunu ile çok söz verilmişti. Orijinal RAGE tam bir açık dünya oyunu olacaktı. Tabii oyunun tam bir açık dünya olma ile alakası yoktu. Fakat geliştirici ekibin dediğine göre serinin ikinci oyunu, tüm bu sözleri tutacak. Oyunda hiçbir yükleme ekranı olmayacak ve oyuncular, deneyimini kesmeden her yere gidebilecek. Mesela ufukta bir dağ mı gördünüz? Yürüyerek o dağın tepesine çıkabileceksiniz.

Yapılan açıklamaların devamına göre RAGE 2 ile The Legend of Zelda: Breath of the Wild arasında da bazı benzerlikler olacak. Çünkü bahsetmiş olduğumuz video oyununda öğretici bölüm bittikten sonra açık dünyaya bırakılacağız. Oyuna tam manası ile başladığımız an, aynı The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununda olduğu gibi direkt gidip, oyunun son bölüm sonu savaşını gerçekleştirebileceğiz. Tabii oyunun başında güçsüz olacağımız için bu savaşta belki de yenileceğiz ama verilen özgürlük önemli burada.

Oyunun geliştirici ekibinin söylediğine göre senaryo, bazı NPCler ile etkileşime geçtiğinizde ilerleyecek. Oyun, çizgisel olmayan bir senaryo deneyimi sunacak bu şekilde. En azından oyunun geliştirici ekibi böyle düşünüyor tabii ki. Ayrıca yapılan açıklamalara göre oyunda tekerleği olan her şeyi kullanabileceğiz. Yani, oyunda görüp de kullanamadığımız araçlar olmayacak gibi görünüyor bu açıklamalara baktığımız zaman.

Etiketler: