İlk duyurulduğunda, birkaç parça kartona, bu kadar para mı verilecek tarzında eleştirilere maruz kalan Nintendo Labo, yavaş yavaş marifetleriyle gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Önceleri, yalnızca çocuklar için küçük etkinliklerin hazırlanmasına yardımcı olacağı düşünülen tasarımların, boyundan büyük işlere imza atabileceğinin bir örneğini görüyoruz. Mesela, Amerika Birleşik Devletleri’nin sevilen televizyon programlarından The Tonight Show’un bir bölümünde, Nintendo Labo kullanılarak, oldukça beğenilen bir dinletiye imza atıldı. Bu şov sırasında gerçekten de beklentileri aşan bir performans ortaya çıktı.

Nintendo Labo kullanarak, harika bir müzik ziyafeti sunuldu

Nintendo Labo, marifetleriyle ilgi çekiyor

The Tonight Show programının son bölümünde No Tears Left To Cry şarkısı, Nintendo Labo donanımlarıyla yapılan müzik aletleriyle çalındı. Dinletide, bu yeni karton aletler dışında, hiçbir gerçek müzik aleti kullanılmadı. Programın sunucusu Jimmy Fallon ve müzik grubu The Roots tarafından icra edilen şarkıyla, bu yeni ürünlerin bir hayli maharetli oldukları gerçeği de ortaya çıkmış oldu. Bir video oyunları konsolunun yepyeni özelliklerininden faydalanan müzik grubunun, şarkıyı tamamen yeniden yorumlaması da ilgi çekici bir özellik olarak dikkat çekti.

Büyük bir video oyunu hayranı olan The Tonight Show programının sunucusu Jimmy Fallon, sıklıkla Nintendo gösterileri düzenlemesiyle, oyun dünyasının ilgisini çekiyordu. Programda gerçekleşen etkinlikle ilgili IGN’e konuşan Jimmy Fallon; Nintendo firmasına olan sevgisinden bahsetti. Firmayı ve oyunlarını çok sevdiğini ifade eden ünlü sunucu; Nintendo’yu çok eğlenceli ve yaratıcı bulduğunu, şirketin her zaman farklı deneyimler sunmanın bir yolunu bulduğunu belirtti. Jimmy Fallon’a göre; bahsettiği yenilikçi deneyimleri sürekli yapan firma, her zaman olduğu gibi bunu tekrar başardığını belirtti. Jimmy Fallon, ayrıca; Nintendo Labo çıktığında, kendisinin bununla bir şey yapılamaz şeklinde bir düşüncesinin olduğunu itiraf etti. Ünlü sunucu bu programda farklı bir deneyimi yeniden yapabildiklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster