Son olarak 2K Games bünyesinde geliştirdikleri Evolve oyununu sonrasında fazla sesleri solukları çıkmayan Turtle Rock Studios cephesinde yeni hareketlenmeler görülüyor. Bu hareketlenmeleri, verilen iş ilanları vasıtasıyla anlayabiliyoruz. Ekibin resmi internet sitesindeki iş ilanına bakıldığında; dünya çapında tanınan bir serinin yeni oyununu yaptıkları bilgileri yer alırken, bu oyunun geliştirme ekibinde çalışabilecek kişinin vasıflarının neler olması gerektiği bilgileri de yer alıyor. İşte bu bilgiler ışığında da Turtle Rock Studios tarafından geliştirilmekte olan oyunun türü ve bazı detaylarının neler olduğunu anlama imkanımız doğuyor. İlerleyen zamanlarda bizleri nasıl bir oyun bekliyor sorusunun yanıtını, dilerseniz haberimizin devamında yanıtlayalım.

Evolve oyununun geliştirici ekibinden güçlü bir FPS oyunu gelecek

Evolve geliştiricisi, FPS türünde iddialı olacak gibi duruyor

Turtle Rock Studios tarafından verilen iş ilanında ilk göze çarpan özelliğe baktığımızda; dünya çapında tanınan bir serinin video oyununu geliştirdiklerini anlamış, giriş kısmında bu bilgiyi paylaşmıştık. Bu oyunun geliştirici ekibine katılacak yeni kişiden istenen diğer özellikler vasıtasıyla da oyunun türü ve kapasitesi hakkında bilgi edinebiliyoruz. Aranan kişide; modern FPS oyun motorlarıyla çalışma deneyimi arandığından, oyunun türünün FPS olduğunu anlamamız haliyle uzun sürmüyor. İş ilanında aranan kişiden, Unreal Engine 4 veya CryEngine gibi oyun motorlarının son sürümleri hakkında bilgili olması isteniyor.

İlanda verilen diğer özelliklere bakıldığındaysa, geliştirilmekte olan oyunun çoklu oyunculu, FPS türünde bir yapım olacağı sonucunu çıkarıyoruz. Ayrıca iş ilanında yer alan bir başka maddeye baktığımızda, geliştirilmekte olan bu FPS oyununun AAA kalitede olacağı da göze çarpıyor. Yani öyle alelade, kısa sürede tamamlanıp piyasaya sürülen, sıradan bir yapımdan ziyade; güçlü ve özel olarak geliştirilen bir video oyununun bizleri bekleyeceği sonucunu çıkartabiliriz.

Yazımızın genelinde belirttiğimiz üzere, Turtle Rock Studios tarafından güçlü bir çoklu oyunculu, rekabetçi bir oyun deneyimi sunmak üzere çalışmalara başlandığı görülüyor. Öncesinde, Counter-Strike: Source, Left 4 Dead, Evolve gibi video oyunlarının geliştirilme sürecinde yer alan Turtle Rock Studios, bu kez oldukça ses getirecek bir adım atacağa benziyor. Zaten çoklu oyunculu FPS türüne aşina olan ekibin geliştireceği yeni oyunun, bir de dünya çapında beğenilen bir serinin imzasını taşıyacak olması, oyunun Evolve gibi arka planda kalmasını engelleyecek bir unsur olabilir.

Etiketler: