14 Ağustos 2018 tarihinde The Walking Dead: The Final Season ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Telltale Games, bir de elinin altında The Wolf Among Us: Season 2 oyununu bulunduruyor. Tabii bu kadarı yetmez. Yapılan yeni açıklamalara göre şu an geliştirici ekip, Stranger Things temalı bir video oyunu da hazırlıyor. Yalnız, ne yazık ki bu video oyunu hakkında şu an hiçbir bilgi bilinmiyor.

Telltale Games

Telltale Games, başka projeler üzerinde de çalışıyor

Stranger Things haricinde yapılan açıklamalara göre şu sıralar Telltale Games ile Netflix ekipleri de birlikte çalışıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre geliştirici ekip, Minecraft: Story Mode oyununu Netflix kütüphanesine ekleyecek ve insanlar, bu oyunu sanki bir dizi izliyormuş gibi izleyebilecek. Oyun, bu durum sırasında sadece kumanda ile kontrol edilebilecek. Peki, bu tam olarak nasıl çalışacak?

Yapılan açıklamalara göre Netflix üzerindeki Minecraft: Story Mode, insanlara sadece diyalog seçimleri sunacak. Onun dışında oyun, kendi kendisine ilerleyecek. Zaten Netflix abonelerinin de o sisteme oyun oynamak için abone olduğunu sanmıyoruz. Bu yüzden geliştirici ekip de, serideki birçok dövüş sahnesinde oyundaki kontrolleri kaldıracak. Yani, orijinal oyunda sizin kontrol ettiğiniz savaş ve dövüş sahneleri, Netflix üzerinde otomatik olarak oynayacak.

Geliştirici ve dağıtımcı ekibin aslında Netflix ile böyle bir anlaşma yapmış olması çok akıllıca. Ekibin oyunları zaten bir oyun değil, interaktif dizi veya film. Bu yüzden Netflix üzerinde bu tip video oyunlarının başarılı olabileceğini düşünüyoruz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster