Günümüzde ganimet kutuları büyük bir dert. Video oyunlarının dağıtımcı şirketleri, sırf oyunlarına bu kutuları ekleyebilmek adına saçma sapan sistemler ile karşılaşıyorduk. Zaten çoğu insan da bu sistemleri sevmiyordu. Peki, oyuncular sevmiyor da neden günümüzde hala ganimet kutuları bulunuyor? Michael Pachter isimli analistin dediğine göre bu durumun sebebi, ganimet kutularını satın alan oyuncuların salak olması.

Michael Pachter

Michael Pachter sizce haklı mı?

Michael Pachter bu konuda, “Neden günümüzde ganimet kutuları var? Çünkü bu kutuları satın alan insanlar salak. Bu insanlar, o elde etmesi zor olan şeye sahip olabilmek için binlerce dolar harcayabiliyor ama o aynı ögeyi 500 dolar etiket ile mağazaya koysanız, satın almıyorlar. Bana soracak olursanız, Çinlilerin uyguladığı yöntem, en iyi çözüm olabilir. Ganimet kutularının içerisindeki tüm ögelerin nadirliklerini, oranlar ile açık bir şekilde yayımlamak, en doğru yol gibi görünüyor. Bir  ögeyi elde etmenin oranı 250’de 1 olsa ve aynı öge mağazada satılsa, belki de oyuncular doğru olanı görür.” diyor.

Bize soracak olursanız, Michael Pachter doğru konuşuyor ama aynı zamanda da yanlış konuşuyor. Evet, ganimet kutuları olumlu bir şey değil fakat oranları yayımlamak da net çözüm değil. Ganimet kutularının şu an bir problem olarak görülmesinin sebebi, kumar ile eşleştirilmesi. Zaten halihazırda kumar seven bir insan, ganimet kutularına devam edecektir oranlar açıklansa bile. Sanki günümüzde oynanan kumarlarda oranlar da zaman zaman açık olmuyor mu? Tabii bu yol bazı insanları kurtarabilir ama kesin çözüm olmayacaktır.

Etiketler: