PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelen Survivor Pass: Shakedown nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds oyununa altıncı sezon ile Survivor Pass: Shakedown ve yeni bir Hayatta Kalma Unvan Sistemi geliyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelecek olan altıncı sezon duyuruldu. Bizler bu satırları yazdığımız sırada altıncı sezon henüz test sunucularında ama sizler yazımızı okurken, sezon resmi olarak çıkışını gerçekleştirmiş bile olabilir. İşte tam da bu sebepten ötürü, oyuna yeni eklenmiş olan Survivor Pass: Shakedown sisteminin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda ise PUBG oyununa gelmiş olan bu yeni Survivor Pass ögesini sizler için detaylandırmaya ve anlatmaya çalışacağız.

PUBG Survivor Pass: Shakedown

PUBG oyununun Survivor Pass: Shakedown isimli sistemi, oyuncuları ödüllendirir

Survivor Pass: Shakedown, aslında klasik bir Battle Pass sistemi. Bu sistemin seviyelerini atlattıkça birbirinden farklı hediyelerin sahibi olabiliyorsunuz. Survivor Pass: Shakedown; hem ücretli, hem de ücretsiz ödül serisine sahip ve ücretli kısımdaki hediyeler hem daha yoğun, hem de daha kaliteli. Yine de sistemin ücretli sürümünü satın almış olsun veya olmasın, tüm oyuncular Topluluk Başarı İbresi ögesini doldurmak ve ardından oyun içi kozmetik ödülleri alabilmek için bir araya gelebilecek.

Topluluk Başarı İbaresi, geçtiğimiz sezonda oyunda eklenmişti ve bu sistem sayesinde tüm topluluk, tek bir göreve odaklanıp, ödüller kazanabiliyordu. Bu sezonda ise bahsi geçen sistemin üzerine bir de Karakin haritasının gizli hikayelerini ortaya çıkarmak için bir araya gelebilecek aynı topluluk. Bu arada, bahsi geçen Görev ibresi, yeni toplanabilir eşyalar bularak doldurulabilir olacak. Yani, geçen sezondaki meydan okumalar, altıncı sezonda devam etmeyecek ve yeni içerikler sunulacak oyunculara.

Oyuncular, altıncı sezonda Özel Karton Kutular bulup, açabilecek. Oyuncular, bu kutuların içerisinden 3 farklı nesneden birini yağmalayabilecek. Mesela disk parçası, Topluluk Görevleri Hedefi için 1 puan olarak sayılır. Kırık disk ise Topluluk Görevleri Hedefi için 2 puan olarak sayılır. Eski DVD ise Topluluk Görevleri Hedefi için 3 puan olarak sayılır. Topluluk Görevi sekmesinde, başarı puanınızı görebilir ve bireysel katkı puanıyla orantılı olarak tecrübe puanı kazanabilirsiniz, hediyelere yaklaşabilirsiniz.

Survivor Pass: Shakedown, oyunculara yine bolca görev veriyor

Sezon görevleri de PUBG oyununa Survivor Pass: Shakedown ile geri dönecek. Altıncı sezonda üç adet Sezon Görevi listesi bulunacak. Her liste aylık olarak Ocak 2020, Şubat 2020 ve Mart 2020 aylarında yayımlanacak. Kilitli listeler, kilidinin açılmasına kalan süreyi gösteriyor olacak. Ayrıca oyuncular, İlerleme Görevleri içeriklerini tamamladıkları zaman da büyük miktarda tecrübe puanı kazanabilecek. Buna bağlı olarak ilk ve ikinci liste tüm oyunculara açık, giderek zorlaşan 8 görev serisi içerir.

Üçüncü liste ise sadece Survivor Pass: Shakedown ögesini satın almış olan oyunculara sunulur. Bu listede de giderek zorlaşan 10 farklı görev serisi yer alır. Ayrıca; Günlük, haftalık ve zorlu görevlerle alakalı belirli bir hedef başarıldığında kilometre taşları tamamlanır. Zorlu Görevler ise belirlenmiş silahların kullanılmasını gerektiren zorlu görevlerdir. Bu sezonun belirlenen silahları ise Skorpion, Win94, QBZ, AKM ve QBU olarak açıklandı geliştirici ekip tarafından.

Tüm bunların haricinde, PUBG oyununda ücretli Survivor Pass: Shakedown sisteminin görev ödülü olarak bir sonraki sezon için seviye atlama kuponu kazanabilirsiniz. Bu eşyalar satılamaz ve sonraki sezon başladığı zaman kullanılabilirler. Survivor Pass: Shakedown sistemi içerisindeki Seviye Yükseltme Eşyaları ise 5 Seviye eşyası x 2 ve 1 Seviye eşyası x 5 olarak geçer. Tabii bir de altıncı sezon ait bir Hayatta Kalma Unvan Sistemi sistemi yer alıyor. Peki, bu sistem nedir?

PUBG oyununa yeni bir Hayatta Kalma Unvan Sistemi de geliyor

Geçen sezonlardan tanıdığımız Hayatta Kalma Unvan Sistemi, altıncı sezonda pek değişikliğe uğramayacak ve Sezon Hayatta Kalma Unvanı Sistemi ödülleri, altıncı sezonun başında verilecek. Sezon Puanı (SP) ise her zaman olduğu gibi hafif seviyede sıfırlanacak, beşinci sezondaki performansınız, altıncı sezondaki başlangıç Sezon Puanı değerinize etki eder. Yani, bir önceki sezonda ne kadar başarılı olduysanız, bu sezona diğer oyunculardan birkaç adım önde başlayabilmeniz mümkün olabiliyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x