Oyun içi temasıyla pek de alışık olmadığımız bir konuyu işleyen Jurassic World Evolution oyunu ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bildiğimiz gibi oyunda dinozorların yaşamlarını inceliyoruz ve geçirecekleri farklılaşmaları gözlemliyoruz. Oyunun geliştiricileri olan Frontier Developments ekibi, oyunda bulunacak olan dinozorların listesini henüz yayımlamadı ama bu liste sızdırıldı.

Jurassic World Evolution

Jurassic World Evolution, birçok dinozor türüyle gelecek

ResetEra üzerinde ortaya çıkan bir görselde, oyun içerisinde yer alacak bütün dinozorların listesi göründü. Listede en dikkat çeken unsur ise oyunun farklı sürümlerinde bulunan dinozor türü sayısının farklılık göstermesi oldu. Jurassic World Evolution oyununun normal sürümünde Spinosaurus, Dilophosaurus, Kentrosaurus, Tsintaosaurus, Apatosaurus, Metriacanthosaurus, Pachycephalosaurus, Velociraptor, Edmontosaurus, Parasaurolophus, Gallimimus, Chasmosaurus, Brachiosaurus, Stegosaurus, Ankylosaurus, Ceratosaurus, Triceratops, TRex, Deinonychus, Indominous, Struthiomimus, DracoRex, Corythosaurus, Carnotaurus, Huayangosaurus, Camarasaurus, Nodosaurid, Sauropelta, Mamenchiasaurus, Pentaceratops, Torosaurus, Polacanthus, Maiasaura, Muttaburrasaurus, Giganotosaurus ve Diplodocus isimli dinozorlar bulunacak.

Oyunun, Deluxe  Editon isimli sürümünde ise normal sürümdekilere ek olarak Styracosaurus, Crichtonsaurus, Majungasaurus, Archaeornithomimus ve Suchomimus isimli dinozorlar yer alacak. Yani normal sürümde 34, özel sürümde ise 39 dinozor türü yer alacak. Bu yeterince iç açıcı görünüyor. İlerleyen güncellemelerle bu sayı artırılabilir ancak bu konuda henüz bir açıklama yok. Ayrıca oyunda modların da bulunmayacağını ve çıkış tarihinin 12 Haziran 2018 olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bu bilgiler dışında bir de geliştirici ekip olan Frontier Developments ile Jurassic Outpost ekibi bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın içeriğinde oyunun yapısı, içeriği ve teması gibi konular konuşulmakta. Ayrıca röportajda oyun içi bazı görüntülere de yer verilmiş. Jurassic Outpost ekibinin yayımladığı videolu röportajı aşağıdan direkt olarak izleyebilirsiniz.

Konuşmaların İngilizce olmasından ötürü bir şey anlamayanlar olabilir, bu nedenle konuşmaları çok kısa bir şekilde özet geçelim. Röportaj boyunca oyundaki ses kalitesi, görüntü kalitesi, grafik detayları ve oyunun oyuncuya vermiş olduğu hissiyat konuşuluyor denilebilir. Geliştiricilere göre Jurassic World Evolution, oyun içi sesleriyle ve grafikleriyle oyuncuyu kendine bağlayabiliyor. Bunun nedenini de Universal Studios firmasının bu işlerdeki kalitesine bağlıyorlar. Ayrıca oyunun dinamikleri ve görev sistemi de röportajda geçen konuşmalar arasında. Yine geliştiricilere göre oyundaki görevler oyuncunun ilgisini toplamayı başarabiliyor. İzlemek isteyenler için röportajın tamamı videoda mevcut.