Daha önce Elite Dangerous ve Planet Coaster ile karşımıza çıkmış olan Frontier Developments, şimdi Jurassic World Evolution isimli bir video oyunu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ekibin önceki oyunu olan Planet Coaster, Steam üzerinde mod desteği bulunduruyordu ve oyuncular, benzer bir desteğin yeni oyunda olup, olmayacağını merak etti. Oyunculara verilen cevap ise ne yazık ki üzücü idi çünkü Jurassic World Evolution içerisinde mod desteği bulunmayacak. Bunun sebebi ise ortada bir lisansın olması.

Jurassic World Evolution

Jurassic World Evolution, kendi evrenine bağlı kalacak

Yapılan açıklamalara göre oyunun hakları, Universal Studios ekibinde. Yani Jurassic evreninin sahibinde. Universal Studios ise markalarında böyle bir desteğe ne yazık ki izin vermiyor. Bunun önemli nedenlerinden bir tanesi de, Universal Studios ile Frontier Developments ekiplerinin çok kaliteli ve detaylı modeller üretmesi ile alakalı. Çünkü Universal Studios, mod geliştiricilerinin bu kadar detaylı modeller üretemeyeceğini düşünüyor ve bu yüzden düşecek olan bir kalite seviyesini de görmek istemiyor. Tam da bu sebepten ötürü oyunda mod desteği bulunmuyor.

12 Haziran 2018 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan bu video oyunu, anlaşılan o ki kendi evrenini korumak adına, oyuncuları birazcık üzecek. Yine de Frontier Developments ekibi ortaya çok kaliteli işler çıkartıyor. Ekibin, oyuncuları yüz üstü bırakacağını hiç düşünmüyoruz ve bizler de oyunu merakla bekliyor olacağız. Bakalım oyunda mod desteğini hiç arayacak duruma gelecek miyiz?