Warcraft III: Reforged oyununun geleceğinden bahsedildi

Warcraft III: Reforged oyununa gelecek yeni özellikler, düzeltilecek hatalar ve yapılacak dengelemeler, geliştiriciler tarafından detaylandırıldı.

Warcraft III: Reforged için yeni bir geliştirici güncellemesi yayımlandı. Bu güncellemesinde oyunun çıkışından beri yapılan çalışmalardan bahsedildi ve oyunu başka nelerin beklediğine dair genel bilgiler verildi. Ayrıca önümüzdeki dönemde oyuna gelecek bir özelliğe etraflıca göz atıp, ekibin gelecek planları da güncellemenin içerisinde bulunuyordu. Dilerseniz bu uzun güncellemeye, haberimizin devamından bakalım.

Warcraft III: Reforged

Warcraft III: Reforged oyununda neler olacak?

Ekibin ilerlemesine dair bir güncelleme paylaşmayalı epey zaman olmuştu. Zorlu bir çıkış döneminin ardından toparlanmaya, oyuncuların yorumlarını dinlemeye, oyun için yapılması gerekenlere odaklanmaya ve bir sonraki adımlar için plan yapmaya başlandı bile. Son birkaç ay boyunca ekibin pek sesi soluğu çıkmasa da arka planda harıl harıl bu oyun üstünde çalışan, tutkulu bir ekip olduğunu bilmemiz isteniyor.

Ekip, yakın gelecekte paylaşılacak olan bir yol haritası üstünde çalışırken, planlar ve oyuna ne gibi yeniliklerin geleceği hakkında daha sık konuşulmak isteniyor. Bu konuşmaların başını ise devam eden güncellemeler başlığı altında hata giderme ve senkronizasyon düzeltme güncellemeleri konusu çekiyor. Geliştirici ekip, bu video oyununun içerisindeki hataları olabildiğince temizlemeyi hedefliyor.

Oyunun çıkışından beri hataları gidermek ve Warcraft III: Reforged oyununun her bir aşamasına yaşam kalitesi değişiklikleri getirmek için bazı güncellemeler hazırlandı. Ayda en az bir kez gelen bu güncellemelerle aralarında hikâye, özel oyun ve karşılaşma modlarının da bulunduğu pek çok şeyin görsellerine, oynanışına, sistemlerine ve özelliklerine düzeltmeler ve iyileştirmeler getirildi.

Karşılaşılan en önemli hatalardan biriyse oyuncuların istemcileri arasında senkronizasyon sorunları oluşması ve oyunun erkenden sonlanmasıydı. Bu senkronizasyon sorunları oyunda önemli aksaklıklara sebep olduğu için onlara yol açan en yaygın sorunları bulmaya ve çözmeye büyük önem veriyor ekip. Bununla birlikte oyuna dengeleme temelli güncellemelerin geleceği de net bir şekilde söylendi.

Bu oyuna ne gibi özellikler gelecek?

Devam eden hata giderme çalışmalarına ve denge güncellemelerine paralel olarak geliştirilen bazı özellikler de var. İyileştirilmiş eşleştirme, dereceli sıralamaları, profiller, özel hikâye modları ve klanlar bunlar arasında. Bu özelliklerin geliştirme aşamasında olduğu söylenmişti; ancak izlenen doğrultu hakkında daha fazla ayrıntı sunmak ve oyunculara geri bildirim verme yolları sunmak isteniyor.

Bu eşleştirme değişikliklerini oyuna getirmeye devam etme konusunda çok oldukça heyecanlı ekip. Ayrıca önümüzdeki dönemde güncellemeleri çıkarmaya devam ettikçe düzenli olarak paylaşımlar yapma geleneği de sürdürülecek. Bu paylaşımların bir parçası olarak özellikleri yakından geliştirici ekibin incelediği makaleler ve bu yazıya benzer geliştirici güncellemeleri yayımlanacak; güncellemeler aktarılacak.

Oyunun diğer alanlarına ve topluluğa yönelik, biraz daha neşeli çalışmalar olacak. Bir sonraki özellik incelemesinde yakında oyuna gelecek dereceli sıralamaları sistemine odaklanılacak. Planların ayrıntılarını önümüzdeki haftalarda bu ekip bizimle paylaşacak. Çalışmalarda ilerledikçe gelecekte çıkartılacak olan içeriklere dair bir yol haritasını da oyuncuların karşısına çıkacak gibi duruyor.

Warcraft III: Reforged oyununun geliştirici ekibi, oyuncuların kendi görüşlerini, kendileri ile paylaşılmasını istiyor. Ekibin yeni özellikler, hatalar, iyileştirmeler ve denge güncellemeleri üstünde harıl harıl çalıştığından emin olabilirsiniz. Her bir yeni güncelleme ile birlikte Warcraft III: Reforged oyununu çok daha iyi bir noktaya getirmek, bu geliştirici ekibin en büyük amacı gibi görünüyor efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x