Destiny 2, Forsaken isimli genişletme paketi ile oyunculara yepyeni oyun sonu içerikler sunuyor. Yani, artık bu video oyununda oyun sonu içeriği deneyimlemek demek, sadece Raid tipi görevleri bitirmek olmuyor. Bahsettiğimiz genişleme paketi ile oyuna eklenen oyun sonu etkinliklerden bir tanesi de Blind Well olarak geçiyor. Blind Well aktivitesinin içerisinde de Seed of Light ve Oracle Engine Offering gibi önemli detaylar bulunuyor. Bu rehber yazımızda da tüm bunlara, detaylı bir şekilde değineceğiz.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2: Forsaken içerisindeki Blind Well, Seed of Light ve Oracle Engine Offering detayları

Öncelikle Blind Well hakkında bildiğimiz her şeyden bahsedelim

Bahsetmiş olduğumuz bu etkinliğe sadece Forsaken isimli genişletme paketinin sahipleri, The Dreaming City içerisinde ulaşabiliyor. Zaten, The Dreaming City bölgesinin haritasını açtığınız zaman, haritada bu etkinliğin nerede olduğunu görebiliyorsunuz ve kolayca oraya gidebilmek için işaret de yerleştirebiliyorsunuz. Yani, aynı Mars üzerindeki Escalation Protocol etkinliğinin göründüğü gibi. Blind Well, genel anlamda Court of Oryx, Archon’s Forge ve Escalation Protocol isimli oyun modlarına da benziyor zaten.

Blind Well, ne yazık ki tek başınıza bitirebileceğiniz bir etkinlik değil. Bu yüzden kendinize önceden bir Fireteam oluşturmanızı öneriyoruz. Eğer şansınız varsa, etkinlik alanına gittiğiniz zaman, yeni oyuncuların gelmesini bekleyen insanlar da görebilirsiniz. Çünkü Blind Well etkinliğini yapmak için herkesin aynı Fireteam içerisinde olmasına gerek yok. Aynı Public Event gibi yani. Ayrıca, eğer etkinlik alanına gittiğiniz zaman hiçbir oyuncu göremezseniz ve hazır Fireteam sahibi de değilseniz, sürekli olarak alana girip, çıkarak yeni oyuncularla aynı sunucuya düşmeye çalışabilirsiniz.

Blind Well, oyuncu bulma açısından kolay bir etkinlik ama etkinliği başlatmak çok da kolay değil. Öncelikle, bu etkinliğin başlaması için Charge of Light sahibi olmanız gerekiyor. Charge of Light, görevlerden düşebiliyor veya The Dreaming City bölgesinin satıcısından satın alınabiliyor. Charge of Light, 4 farklı seviyede bulunuyor ve tahmin edersiniz ki, seviye yükseldikçe zorluk ve ödül de yükseliyor.

Blind Well üzerinde Powerfull Engram ve Oracle Engine Offering veren bir haftalık Bounty tipi görev de bulunuyor. Bu yüzden, Blind Well aktivitesine geçmeden önce bölgenin satıcısına uğrayarak, Gateway Between Worlds isimli görevi almanızı öneriyoruz. Gateway Between Worlds sayesinde hem Powerfull Engram, hem de Oracle Engine Offering kazanıyorsunuz. Bunlar, önemli hediyeler. Gateway Between Worlds, belli bir yüzdeye gelince doluyor ve bu yüzdeyi de en çabuk dolduran görev, Charge of Light – Tier III olarak geçiyor. Eğer 1 kez Charge of Light – Tier III ile Blind Well tamamlarsanız, görevin %50’si tamamlanıyor.

Blind Well aktivitesini nasıl bitirebileceğiz?

Öncelikle, kendi deneyimlerime göre söylüyorum ki, bu aktivite için minimum siz de dahil olmak üzere 3 oyuncu gerekiyor. Ben, daha önce 3 ve 4 kişiyle Charge of Light – Tier III (Heroic) bitirebildim. Fakat 6 kişi olursanız da inanılmaz rahat oluyor, tadından yenmiyor etkinlik. Peki, bu görev, aktivite veya etkinlik, her ne derseniz, tam olarak nasıl bitecek?

Blind Well aktivtesinin olduğu odanın ortasında bir mekanizma bulunuyor ve oyunculardan 1 tanesi bu mekanizmaya Charge of Light ekleyince, görev başlıyor. Ardından da haritada bir balon beliriyor. Oyuncuların bu balonun içerisine girip, düşmanları öldürmesi gerekiyor. Evet, temelde etkinlik bu kadar basit bir şekilde işliyor. Oyuncular, düşmanları öldürerek mekanizmaya Light dolduruyor. 1 bölge bittikten sonra bitmesi gereken 2-3 nokta daha bulunuyor. Ardından da bölüm sonu canavarı karşımıza çıkıyor.

Bu oyun modu boyunca, Servants of the Plague isimli hasar verilemeyen düşmanlarla da karşılaşıyorsunuz. Servants of the Plague, öldürülmesi zorunlu düşmanlar değil ama yine de onların ölmesini istiyorsanız, The Anathema isimli diğer düşmanları öldürüp, onlardan düşen gücü toplamanız gerekiyor. O güç ile Servants of the Plague düşmanlarını öldürebiliyorsunuz efendim.

Bu etkinliğin en sonunda ise 1’den fazla Herald of the Plague düşmanı geliyor. Bunların hepsi bölüm sonu canavarı ve aynı Servants of the Plague gibi işliyorlar. Yani, kendilerine hasar verebilmek için The Anathema isimli düşmanları öldürmeniz gerekiyor. Eğer oyun modunu Heroic yaptıysanız da tüm Herald of the Plague düşmanları ölünce, son büyük bir düşman daha geliyor ve onu da öldürmeniz gerekiyor. Şekil yine aynı.

Seed of Light ve Oracle Engine Offering, Blind Well içerisinden düşüyor

Eğer bahsetmiş olduğumuz etkinliği bitirdiyseniz, etkinliğin başladığı noktada bir hazine kutusu bulunuyor. Herhangi bir etkinlikte olduğu gibi o hazine kutusundan ganimet düşüyor. Bu noktada da oyun size ikinci Seed of Light ögesini verebiliyor. İlk Seed of Light, görevler ile otomatik veriliyordu oyunculara. Seed of Light sayesinde yeni alt karakter sınıfları açılıyordu. İşte ikinci Seed of Light da bu etkinlikten şansa bağlı düşüyor. Üçüncü Seed of Light ise Oracle Engine Offering ile gideceğiniz ve orada bulacağınız bir sandıktan yine şansa göre düşüyor.

Peki, Oracle Engine Offering nasıl elde edilecek? Size en başta bir görevi alın demiştik. Gateway Between Worlds isimli görev, haftada 1 kez alınabiliyor ve size Oracle Engine Offering veriyor. Oracle Engine Offering sayesinde Mara Sov ile buluşabiliyorsunuz. Kendisinin odasında da bir hazine kutusu daha bulunuyor. O kutudan da The Dreaming City ile alakalı herhangi bir ganimet ve tabii ki üçüncü Seed of Light düşebiliyor.

Her şey güzel ama Oracle Engine Offering nasıl kullanılacak? Bu aslında çok kolay. Etkinlik odasından çıkıp, Spine of Keres içerisindeki destansı binaya girmeniz gerekiyor. Bu binanın ikinci katında etkileşime geçebileceğiniz bir öge var. Bu öge, sizden Oracle Engine Offering istiyor. Oracle Engine Offering ögesini sadece burada kullanabiliyorsunuz ve kullandıktan sonra da özel bir kapı açılıyor. Bu kapı da sizi Mara Sov’un bulunduğu noktaya götürüyor.

Yani efendim, The Dreaming City içerisinde haftalık olarak öncelikle Gateway Between Worlds görevini alıp, 2 kere Charge of Light – Tier III (Heroic) bitirip, Oracle Engine Offering ödülünü alıp, Mara Sov’u ziyaret edip, oradaki sandığı da açmanızı öneriyoruz. Bu şekilde, The Dreaming City içerisinden en kaliteli ve en güçlü ögelerin sahibi olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster