WWE 2K24 içerisinde maç türüne bağlı olarak kazanmanın birçok yolu vardır. Money in the Bank sırasında evrak çantasını almak veya Ambulance maçında rakibinizi ambulansa bindirmek gibi belirli bir hedef olabilir. Ancak geleneksel kuralların geçerli olduğu bir maçta kazanmanın iki yolu vardır: Ya bir hakem sayımı ile ya da rakibin pes etmesi ile. İkincisini başarmak daha zor olabilir ama bu rehber yazımızda gerekli olan tüm bilgileri size vermeye çalışacağız.

WWE 2K24 içerisinde bir Submission hareketini başlatmak için yapmanız gereken ilk şey PlayStation üzerinde R2 + Yuvarlak veya Xbox üzerinde RT + B tuşlarına basmaktır. Güreşçiniz hareketi gerçekleştirmeye başladığında, pes ettirme çubuğunu tamamlamak için bir dizi düğmeye rakibinizden daha hızlı basmanız gereken geleneksel mini oyun ekranda görünecektir. Çubuğu doldurursanız, rakibiniz pes etmeyi engelleyemediği için dövüş otomatik olarak sona erecektir. Öte yandan, tutuştan kaçmayı başarırlarsa, tekrar denemek zorunda kalacaksınız.

WWE 2K24 içerisinde Submission ile alakalı olarak aklınızda tutmanız gereken ilk ipucu, pes ettirme girişimlerinin maçta hem kullanmak, hem de yüzleşmek için seçtiğiniz güreşçiye bağlı olarak daha etkili olacağıdır. Bu konuda uzmanlaşmış bir güreşçiyle karşılaşırsanız, pes ettirerek kazanmak o kadar kolay olmayacaktır. Ayrıca bir pes ettirme denemesinden önce rakibinize mümkün olduğunca çok vurmanızı ve yıpratmanızı öneririz. Hırpalanmış bir vücut ve düşük dayanıklılıkla, rakibinizin boyun eğmeyi engellemesi çok zor olacaktır.

WWE 2K24 içerisinde üç tür Submission vardır: Grounded, Standing ve Foot Catch. Bunlardan ilk ikisi en yaygın ve gerçekleştirmesi en kolay olanlardır, adlarından da anlaşılacağı gibi, yalnızca rakibinizin pes ettirmeye başlarken olan pozisyonuna göre değişirler. Öte yandan, Foot Catch Submission en zor olanıdır; önce Üçgen/Y tuşuna basarak rakibinizin tekmesini engellemeniz ve ardından hızlı bir şekilde pes ettirme tuşuna (R2/RT + Yuvarlak/B) basmanız gerekir. Bu en zorlayıcı olanıdır; Submission hareketini başlatmak için yalnızca birkaç saniyeniz olacaktır.

WWE 2K24

WWE 2K24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bunların tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Ek Bağlantılar

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster